Yazan : steven_stiffler 6 Nisan 2011 Çarşamba

Tottenham çok kaliteli bir takım ama pek çok insan ilk kez katıldığı Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek final görmesine ihtimal vermezdi zannediyorum. Bir çoğunuz için gidişat sürpriz gibi gözükse de; benim için Tottenham'ı burada görmek kesinlikle sürpriz olmadı. Harry Redknapp'ın hedefe yönelik çalışmalarının bir meyvesi oldu bu çeyrek final. Devamı için de Premier Lig'de Chelsea'yi ekarte etmesi gerekiyor. Çeyrek Final'de basit bir eşleşme beklemek mantıklı değildi. Yine de bir Schalke ya da Shakthar Donetsk çıksa; dengeli ve zevkli iki mücadele izleyecektik. Real Madrid ve Barcelona Tottenham'a 1 gömlek büyük gelecek takımlardı. Real eşleşmesi bu yüzden şanssızlık oldu. Milan'ı elemenin getirdiği bir özgüven var diyeceğim ancak Milan'ı deplasmanda 1-0 yendiğimiz maçtan beri herhangi bir kulvarda da maç kazanamadık.

İki takım arasındaki kadro farkını tartışmaya gerek yok. Gözden kaçırmamız gereken, kadro farkında ziyade oyunu dengeleyecek isimler. Tottenham'a bu isimler Van der Vaart, Bale, Modric ve Lennon. Lennon'ın ısınırken sakatlanması, Real Madrid'e kafa tutacak düzeyde bir oyuncunun eksilmesi demekti. Zira yerine yapılan Jenas tercihi de saha içi stratejiyi tamamen değiştirdi. Seri bir kanat oyuncusu yerine, göbekte oynayan bir Jenas. Taraftar desteğini de arkasına alan Real Madrid, erken gol bulma peşine düştü. Di Maria'nın kaçırdığı pozisyondan 2 dakika sonra da Adebayor'un golü geldi. Gomes'e yakışmayan bir gol oldu yine. Gomes çok sıradışı bir kaleci. Ya çok iyi, ya çok kötü. Crouch ile deplasmanda tek forvet oynamasına karşıyım Tottenham'ın. Büyük takımlara karşı deplasmanlarda kontraatak düşünülerek; genelde Defoe tarzı hızlı futbolcular tercih edilir. Crouch'un gol kaçırma kazmalıkları yerine, 15 dakikada acemice atılmasına şahit olduk. 1-0 gerideyken, kalan 75 dakikada yapılabilecek en iyi şey o skoru koruyabilmekti.

Yine de Tottenham'ın Bale ile bulduğu birkaç fırsat oldu. Deplasmanda atılan golün çok önemli olduğu bu tip eşleşmelerde Bale klasına yakışan vuruşu yapamadı. İkinci yarıda ikinci golü yedikten sonra iyice oyun disiplininden koptu Spurs. Adebayor da Tottenham'a karşı golcülüğünü göstermeye devam ediyor. Tottenham'a karşı maç başına 1 gol ortalamasıyla oynuyor. Redknapp'ın ikinci yarıya çıkarken yaptığı Van der Vaart---Defoe değişikliği de; 2.gol erken gelince pek bir işe yaramadı. Di Maria'nın golü bol gollü gecenin en güzel gollerinden birisi şüphesiz. Tottenham Milan'a oynadığı gibi bir oyunla Real Madrid'e bir sürpriz yapabilirdi. Ancak bu uzak ihtimal gerçekleşmedi. Rövanş çok birşey ifade etmese de Tottenham en azından kazanıp, bu gururu taraftarıyla paylaşmalıdır.

One Response so far.

  1. siflali says:

    totthenamın rakibi ona göre değildi. böyle bir malubiyet normal bence

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -