Yazan : steven_stiffler 18 Nisan 2011 Pazartesi

Lazio iyi futbol oynayıp, istikrarlı bir şekilde iyi sonuçlar alsa da; bu tip farklı galibiyetlerini pek gördüğümüz bir takım değildir. Hele ki deplasmanda... Lazio'nun efsane isimlerinden Diego Simeone; Catania'ya olumlu bir hava katmıştı. İnişli çıkışlı performansa rağmen, takımı küme düşme potasından bir nebze olsun uzaklaştırmıştı. Yalnız son haftalarda Catania içeride sürekli kazanırken, dışarıda sürekli kaybediyordu. Lazio açısından maçı en zor kılan istatistik de bence buydu. Reja son haftalarda iyi form yakalayan Bresciano'yu kullanmaya devam ediyor. Sculli ve Hernanes destekli tek forvetli oyun sisteminden de vazgeçmiyor. Lazio ilk yarının bitimine 5 dakika kala Hernanes ile 1-0 öne geçti ve ilk yarıyı böyle kapattı. İkinci yarı Scheletto'nun golüyle beraberlik geldi. Ancak Catania defansı çok aksayınca Lazio farka gitti. Maçta atılan 5 golün 4ü birbirinin kopyası gibi... Hep bir boş kale... Sadece Zarate'nin frikiği maça görsellik katan bir gol olarak değerlendirilebilir.

Akşam Udinese'nin Napoli deplasmanında aldığı sürpriz sayılabilecek galibiyet ile 4.lük yarışında rahat bir nefes alamadı yine Lazio. Napoli ise şampiyonluk umudunu kaybetti gibi bir şey artık... Haftaya Inter deplasmanı var, Lazio en azından beraberlik çıkarmalı. Udinese ise bu hafta Inter'i yenen Parma'yı ağırlayacak. Lazio için önümüzdeki hafta en kritik viraj olacak.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -