Yazan : steven_stiffler 10 Nisan 2011 Pazar

Üstteki görüntüyü 1 hafta aradan sonra tekrar görmek çok güzel. Hatırlıyorum da; Trabzonspor'u yendiğimiz maç sonrası yaşanan bu görüntüyü "şampiyon olmuşuz" gibi kutlamamızın bizi rehavete sokacağını söyleyenler vardı. Ancak bu görüntü o maça has kalmayıp, her maçımız sonrası yaşandı. Takım-taraftar bütünlüğünü cümle alem gördüğü için, herkes daha fazla korkmaya başladı. Çünkü Fenerbahçe'de takım taraftar bütünlüğün olduğunda işler her zaman iyi gitmiştir.

Bursa-Eskişehir-Antep zorlu virajında en çekindiğim maçtı Es-Es deplasmanı... Puan kaybedeceksek eğer; bence bu maçta kaybedecektik. Geçen haftaki Bursaspor beraberliği, Eskişehir maçındaki puan kaybetme lüksümüzü kaybettirdi bize. Çok zor bir deplasmandan, mutlaka 3 puan almaya şartlanacaktık. Böylesi bir maçta erken yenecek bir gol her takımın dengesini ve planlarını bozar. Fakat cevabı erken vermemiz ve şampiyonluk inancımız, erken yediğimiz gole rağmen bizi ayakta tutmayı başardı. Ben Caner'in Uğur Boral'ın teknik olmayan versiyonu olduğunu düşünüyorum. Yani oynaması gereken mevkiinin orta sahanın solu olduğu fikrindeydim. Hocamızın alternatifsizliği nedeniyle hep sol bekte oynadı bu sezon. Defans yapmayı pek bilmediği için onun sol bek oynadığı her maçta en zayıf noktamız oldu orası. Özer'in formsuzluğunu göz önünde bulunduran hocamız, Caner'i sol açıkta oynattı ve müthiş verim aldı dün. Aykut Kocaman'ın farkı bu işte. Taraftarın gördüğünü görüyor. İnadı yok. Daum olsaydı eğer Özer bu kadar kötü oynamasına rağmen, inatla kadroyu bozmazdı.

Golü erken yedik yemesine de; maçın genelinde pek net bir pozisyon vermedik. Artistik rövaşeta denemeleri izledik sadece, onlar da çok tehlikeli; Volkan'ı zorlayacak pozisyonlar değildi. Defans hattımızın görevini yerine getirdiğini düşünüyorum. Cristian yine kaçak oynadı, cezalı duruma düşmemek için birkaç pozisyonda sarı kart görmekten kaçındı. Mehmet Topuz sezonun ikinci yarısından beri nasıl hırslı ve istekli oynuyorsa; aynısını dün Caner de oynadı. Dakika 85'te hâla maçın başındaki gibi süratle savunmaya geliyordu. İkinci bir Mehmet Topuz bize maçları daha kolay kazandırır. Alex'in üzerinde bir gol atamama şanssızlığı var iki haftadır. Normalde çok rahat attığı golleri atamıyor. Ancak kaptan futbolun içindeki her türlü güzelliği her seferinde gösterdiği için sahada kötü gözükmesi imkansız. Asistleriyle yine katkı sağladı. Asist demişken; Caner'in golünü Tuncay'ın 90+'da Beşiktaş'a attığı gole çok benzettim. Benzer bir verkaçı Nobre ile yapmış, İnönü'yü susturmuştu. Niang'ın da yorulana kadar çok iyi oynadığını, Semih'in ise yine kendi dakikalarında oyuna girip golünü atarak görevini yerine getirdiğini düşünüyorum.

Taraftarımız ile ilgili çok güzel şeyler okudum. Eskişehir iyi bir taraftar kitlesine sahip olduğu için zor bir deplasman olmuştur. Bizim taraftarımız dün bu deplasmanı kolay kılacak kadar iyiydi. Gerçekten görüntüleri görünce bir ah çekmemek mümkün değil... Keşke ben de orada olabilseydim.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -