Yazan : steven_stiffler 21 Ekim 2010 Perşembe

Şüphesiz ki Tottenham için en kötü başlangıç erken gelecek mecburi bir oyun planı değişikliği olurdu. Erken gol futbolun içinde olan birşey. Ancak Şampiyonlar Ligi gibi en üst düzey ligde; Tottenham gibi takım oyunu oynayan bir takımı çok etkilemez diye düşünüyorum. Ancak Gomes'in erken oyundan atılması; penaltıyla 2-0 olması Tottenham için işleri imkansıza yaklaştırdı. Rafa Benitez Inter'de epey değişim yaptı. Genelde 1-0cı zihniyetle oynatıyordu Inter'i. Dün akşam erken gelen gol,penaltı, 15. dakikada 3-0 olması falan tam bir piyango oldu Rafa'ya. Takımdaki en önemli değişikliği de; genç oyuncuları direkt olarak kadroya sürmesi. Akşam Biabiany ve Coutinho'yu 11'de sahaya sürdü. Redknapp klasik oyun planıyla, Van der Vaart eksiğiyle sahadaydı. Van der Vaart'ın yerine deplasmanda boş alan bulduğunda değerlendirebilecek, kontraatak futboluna da uygun bir isim olan Lennon'ı değerlendirmek istedi. Ancak başta belirttiğim gibi, Gomes'in atılmasıyla oyun planı alt üst oldu Tottenham'ın. Skorda da farklı geriye düşmesi Tottenham'ı maçtan erken kopardı. Hatta Twitter'dan takip ettiğim yorumlara bakarak diyebilirim ki; Inter'den tarihi bir fark beklemeye başladı akşam millet.

Tottenham ikinci yarı biraz daha toparladı. Zaten ilk yarıda demoralize olmasaydı, fark o kadar büyük olmazdı. Hem demoralize oldu, hem eksik kaldı, hem de Cudicini'nin hatalı gol yemesiyle iyice kontrolden çıktı. Redknapp soyunma odasında bolca kulak çekmiş olacak ki ; Tottenham farklı bir maça çıkar gibi çıktı. Gareth Bale'in üstün çabası, kendini aşması olmasaydı maç tabi ki bu konuma gelmezdi. Ancak Gareth Bale hakikaten kendini aştı. Bir zamanlar takımın uğursuzu olarak anılan, şimdilerde ise yeni Giggs olarak lanse edilen Bale 3 tane fotokopi gol atarak tüm dikkatleri üzerine çekti. Fotokopi deyişim; gollerin atıldığı nokta. Yoksa her golde ayrı bir beceri mevcut. Özellikle ilk gol Giggsvâri. Sol bek olarak gelecek vaad eden Bale, artık mecbur kalmadıkça sol bek oynatılmaz zannediyorum. Assou-Ekotto çok iyi bir sol bek değil. Ancak Bale'in defansif katkısı da onun açıklarını kapatabiliyor. Böyle bir yetenek zaten bekte heba edilmemeli. Açıkta oynadıkça skora katkısı olmaya devam edecek. Bir de frikikleri de var, onu da unutmak olmaz. Seneye muhtemelen Manchester United, City, Chelsea, Real Madrid, Barcelona, Milan'la falan ismi anılacaktır. Tottenham hedefleri doğrultusunda Bale'i takımda tutmalıdır. Ancak para bu kapıyı da açabilecek mi göreceğiz. Ben Giggs'in gençliğini çok hatırlamıyorum. Ancak Bale şu haliyle Giggs'ten daha büyük bir futbolcu olacak izlenimi veriyor. Twente-Werder maçının berabere bitmesi Tottenham'a çok şey kaybettirmedi akşam.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -