Yazan : steven_stiffler 1 Eylül 2010 Çarşamba

Piyango...Hakikaten piyango. Fenerbahçe Yobo'yu alacak deseler ihtimal vermezdim. Tamam bu sezon transfer konusunda gelişme var yönetimde. En azından hocanın istediği görev adamlarını alıyorlar. Kadroyu gereksiz yıldız sıfatlı isimlerle şişirmiyorlar. Ancak zamanlama konusunda bir sıkıntı olduğu tartışılmaz.

Yobo'yu anlatmaya gerek yok. Yıllardır Everton'ın banko oyuncularından. Özellikle Lescott ile çok iyi bir ikili oluşturuyorlardı savunmada. Tam bir ayıboğan. Hava topları birinci sınıf,Türkiye'de marke edemeyeceği adam yok.İri kıyım fiziğine rağmen gayet de hızlı bir stoper. Tam Fenerbahçe'nin ihtiyacı olan adam. Lugano'yla uyum sürecini atlattığında çok üst düzey bir savunmamız olacak. Ancak acı tarafı; bu üst düzey savunma, hatta bu kaliteli kadro Avrupa'da mücadele edemeyecek. Yönetime kızıyoruz bu transferleri erken bitirmedi,son güne bıraktı falan diye. Galatasaray yönetimi de aynı. Ancak; kulüpler satmak istedikleri adamı istediği fiyata satamayınca son gün gelen en cazip teklife razı olabiliyor. Bunu da göz önünde bulundurmak lazım. Robinho, Ibrahimovic, Borriello gibi oyuncuların transfer döneminin son günlerinde transfer olması da buna örnek. Demek istediğim ;Bugün akşama kadar Güiza'yı 1 milyon € bedelle bile satabiliriz.

Güiza'yı saymayınca; Bilica,Lugano,Santos,Yobo,Cristian,Dia,Stoch,Alex,Niang ile beraber 9 yabancımız oluyor. Aykut hocanın 6 yabancıyı seçme işi çok zor olacak. Santos,Stoch,Niang,Lugano ve Yobo'nun yerini garanti görüyorum. Ancak 6. adam kim olacak merak ediyorum. Bir dönüşüm olayı olabilir. Ancak 3 hafta yedekten girip,4. maç onbirde oynayıp iyi performans gösteren bir Dia'yı tekrar yedeğe çekmek sıkıntı olabilir misal. Şu ön libero sıkıntısını da gidersek dört dörtlük kadro diyebilirdim. Aykut hocanın forma dağıtımı konusunda adil davranacağını düşünüyorum. Yeter ki basının,yönetiminin etkisinde kalmasın.

Bu sene transfer politikasından çok memnunum. Dilerim Yobo iyi performans gösterir de seneye bonservisini alırız.

One Response so far.

  1. Adsız says:

    solo la lazioda lugano ıle ılgılı harberler var lazioya gıdıcekmı yoksa fenerdemı kalıcak saat 5de bıtıyoru ne olucgaı bellı olmaz .

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -