Yazan : steven_stiffler 18 Eylül 2010 Cumartesi

Maçın ilk yarısını kaçırdığımı belirterek başlayayım. İlk yarı hakkında birşey söyleyemeyeceğim. JCP hocamızın söylediği kadarıyla Tottenham Wolwes'a top göstermemiş,üstün oynamasına rağmen Fletcher'ın golüyle soyunma odasına mağlup gitmiş.

Redknapp'ın hocalığı tartışılmaz. Ancak Kaboul'daki ısrarını anlamıyorum. Geçen sezon kiralıkken Portsmouth'tan geri getirdiğinde sağ bek oynattı. İyi oynadı,tamam. Bu sene Hutton takıma döndü. Corluka'nın yokluğunda mutlaka oynaması gereken isim Hutton. Çünkü çizgiyi çok iyi kullanan,iyi ortalar yapan, hızlı bir bek. Tam bir bek yani. Ancak Redknapp Kaboul'u ya stoperde, ya sağ bekte banko oynatıyor. Bir ısrarı var üzerinde. Bugün ilk yarı Kaboul oynamış. Nasıl oynadı bilmiyorum. Ancak ikinci yarı oyuna giren Alan Hutton'ın maçın kader adamı olduğunu biliyorum. Henüz oyuna girer girmez sağdan öyle bir top getirdi ki ; golü atmak Robbie Keane'in becerisine kaldı. Keano beceremedi. Hutton sürekli ileri oynamaya, sürekli top taşımaya devam etti. Keane ağırlıklı bulduğu pozisyonları değerlendiremedi Tottenham. 67'de yorulan ve şansı yaver gözükmeyen Keane'i çıkarıp Pavlyuchenko'yu aldı Redknapp. Oyunun sıkıcı gittiği anlarda, Hutton sağdan yardırdı. Tribünleri ayağa kaldırdı ve ceza sahasında kendisine yapılan hareket Spurs'e penaltı kazandırdı. Topun başına geçen Rafael Van der Vaart Tottenham kariyerindeki ilk golünü ağlara gönderdi. Bu gol Tottenham taraftarını ateşledi ateşlemesine de ; Wolves pes etmedi. Wolverhampton'ın birkaç tehlikeli pozisyonu var. Bunlardan biri bir korner sonucunda Crouch tarafından gole giderken çıkarıldı. 86'da Vaart ---> Lennon değişikliği geldi. Hutton'ın epey hırpaladığı Wolverhampton sol kanadını Lennon'la delip geçme planı tuttu Redknapp'ın. Oyuna girer girmez attığı çalımlar ve yaptığı orta Pavl'ın golünü getirdi. 2-1 olunca White Hart Lane atmosferi görülmeye değerdi. Son dakikada maçın kahramanı Hutton biraz takipçiliği, biraz da şansının yardımıyla; Stearman'ın kazmalığıyla maçta hakettiği golü attı.

Bu maç ile skora her zaman sonradan giren forvetlerin değil; sağ beklerin de etki edebileceğini ve maçı çevirebileceğini izledik. Oyuna sonradan giren Hutton,Pavl ve Lennon'ın 3 puanı getirebileceklerini izledik. Yer yer sıksa da ; son 15 dakikası çok güzel bir maç oldu.

One Response so far.

  1. ealturk says:

    ilk yarı net bir baskı vardı ve son vuruş becerisizlikleri ile birlikte wolves'ın kalecisi gününde olmasa henüz ilk yarıda maç kopar ve farka giderdi.takımın tekrar ilk 4e girebilmesi için böyle gününde olduğu maçları erken koparıp sonuca gidebilmesi şart.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -