Yazan : steven_stiffler 13 Aralık 2009 Pazar

Evde lig tv olmaması,Allahın unuttuğu bir mevkiide oturmamdan ve havanın da çok soğuk olması nedeniyle maçı izlemeye dışarı çıkamadım dün akşam.O yüzden geniş geniş fikirlerimi yazmak yerine kısa kısa özetlerden ve haberlerden gördüklerimi yazacağım.

 • Hafta içinde takıma verilen cezalardan sonra oyuncuların nasıl bir psikolojide olacakları konusunda merak içerisindeydim.Normalde tabi ki ekstra bir motivasyon sağlamasını beklerim.Ama kabul ediyorum ki,bizim futbolcularımız biraz rahat.Hepsi olmasa da,şu dönemde bir çoğu öyle.O yüzden isteksiz olmalarından çekiniyordum.
 • Daum sadece Steaua deplasmanında 11de şans verdiği Özer'i nihayet 11e koydu.Özer gayet iyi oynadı.Asisti falan çok şık.Son dakikada çizgiden çıkardığı top tartışmaları beraberinde getirse de gol verilmediği için Özer'e bir + puan da yazılabilir.Ne defans oyuncuları var,o tip topları çıkaramayan.
 • Özer'in şut düşünceleri iyi ama biraz güçlenmesi gerek.Alex ile özel olarak çalıştığını biliyoruz.Şutlardaki düşüncesi de bunu belli ediyor zaten.Ama zayıf vuruşlar yapıyor.Sert vuruşların üzerinde durması gerek.
 • Akşam hücumda fena değildik.Özellikle yenik duruma düştükten sonra iyi pozisyonlar bulduk.Ama savunmamızın eksiksiz olduğu bir maçta ilk defa bu kadar çok pozisyon verdiğimize şahit oldum.Bunun nedeni umarım ki gol için bastırdığımız zaman,arkada boşluklar bırakmamızdır.
 • Roberto Carlos itirazdan sarı kart görerek kendine yakışmayan bir hareket yaptı bence.Ülkesine gideceğini açıklamış,erken de gitmek isteyebilir.Ama profesyonelliğine yakışmaz.Sheriff maçında en güzel şekilde uğurlayacağımızdan şüphem yok yine de.Şampiyonlar Ligi'ndeki başarılarımızda büyük pay sahibi olarak görüyorum.Takıma tecrübesiyle çok şey kattı.İyi de kötü de maçları oldu.Ama kolay değildi onu buraya getirmek.Boru değil,Roberto Carlos geçti ligimizden...Bununla ilgili birşeyler daha karalayasım var Sheriff maçından sonra.
 • Ankaragücü, Ankaraspor'un en iyi oyuncularını alarak çok iyi bir kadro oluşturmuş.Her hafta yeni bir Ankarasporluyu keşfediyorum kadrolarında."Oha lan bu da mı Ankaragücü'ne geçmişti?" tepkisini veriyorum.Akşam en iyi oynayan oyuncuları,yine Ankaraspor'dan gelen oyunculardı.Özellikle Meye,Aydın,Senecky çok etkili gözüktüler.
 • Takım 2-1'den 3-2 ye çevirmiş maçı.Buna rağmen son birkaç dakika oyunun kontrolünü eline alamıyor.Ayağa pas yapıp topa sahip olmayı sağlayabilirdik.Yok yere Ankaragücü'ne fırsatlar verdik ve son dakikadaki malum pozisyon gerçekleşti.
 • Pozisyon farklı açılardan,farklı görüntülere sahip.Bir açıdan çizgiyi geçmiş gibi gözüküyor,diğer açıdan geçmemiş gibi.Ben topun tamamının çizgiyi geçmediğini fakat büyük bir kısmını geçtiğini düşünüyorum.Gol verilebilirdi.
 • Şansal Büyüka ve Erman Toroğlu komediydi yine.Biri Güiza'ya "Okçuiiiza" diye hitap ederken,diğeri tuvalet kağıdı ve boruyla kale çizgisi çekmeye çalıştı.Fenerbahçe'nin gol yediğini ispatlayabilmek için şekilden şekile girdi.Sevmem,haz etmem.Lakin koskoca adamın şu hareketleri yapması çok yakışıksız duruyor gerçekten.Birileri Erman Toroğlu'na tuvalet kağıdının ne işe yaradığını öğretsin.
 • Alex'in oynayası varsa,Fenerbahçe'nin şansı daha yüksektir her zaman.Yeter ki Alex oynasın.Özer'le de iyi uyum gösterdi ayrıca.
 • Güiza'nın topuk asisti şıktı.Ama o asisti "asist düşüncesiyle" yaptığını düşünmüyorum.Galatasaray maçındaki gibi bir vuruş denemek istedi bence.
 • Güiza'nın güçsüz şutlarının gol olması da bir garip.Attığı golde yine çok güçsüz bir vuruş yaptı.Yine de takıma 3 puan getiren gol olması çok çok önemli.Onca para alıyor,takıma birşey kazandırmadı diyenler çoğunluktayken,arada böyle 3 puanlar getirmesi önemli.
 • 2 gol Alex'ten,1 gol Güiza'dan gelince ister istemez kulakları çınlatmış bulunduk yine :) Son galibiyetimizi de bu oyuncuların golleriyle almış olmamız hoş tesadüf oldu.
Nihayet şeytanın bacağını kırdık.Haftaya olumlu bir hava yakalamış Trabzonspor'la karşılaşacağız.Devre arası transfer çalışmalarını ise merakla bekleyeceğim.

2 Responses so far.

 1. Adsız says:

  senin gözün sadece fenerbahçe görüyor.. erman toroglu gol degıl deseydı adam ugrasıyor gol olmadıgını ortaya cıkardı helal olsun derdın ama obur turlu sole bole ne hale gırdı ayıptır fılan dıyorsun o adamın ısı..

 2. Dediğin gibi olsaydım pozisyona gol verilebilir demezdim.Ben Erman Toroğlu'nu her kulübe aynı düzeyde yakın bulmuyorum,dolayısıyla samimi gelmiyor bana.Ayrıca yaptığı hareketler gerçekten komik.Avrupa'daki futbol programlarında son derece elit programlar yapılırken biz yıllardır bağrı açık gömleğiyle,kahve ağzıyla konuşan Erman Toroğlu'nu izliyoruz.

  Teşekkürler yorumun için..

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -