Yazan : steven_stiffler 5 Nisan 2009 Pazar

Gündüz Trabzon'un puan kaybından sonra alacağımız galibiyetin değeri daha da artmıştı.Haftaya derbi olduğunu da düşünürsek bu maçtan 3 puan almamız şarttı.

Lugano pankartı muhabbeti Antu'da bir süredir dönüyordu.Güzel bir pankart ile Lugano'ya hitap edildi.Lugano kal bizimle diyerek maça geçelim.

Alex'in yokluğunda 4-4-2'ye dönüş yaptık,güzel de yaptık.Deivid ve Uğur'un içe kat edişleri vardı bu sistemin içinde.Hücumda çoğalmamızı sağladı bu,fakat gel gör ki hücuma top taşımakta güçlük çektik.Atağa kalkarken bile top kaybettik.Rıza Çalımbay,takımını oynatmamaya odaklamış.Eskişehir top göstermedi ilk yarı...Bizim de bireysel hatalarımız EsEs'in ekmeğine yağ sürdü.Carlos'un ceza sahası girişinde vurduğu şut ve Uğur Boral'ın kaleciyi çalımlayıp aşırtma yapmaya çalıştığı pozisyon ilk yarıda akılda kalan pozisyonlar oldu.Josico ve Deivid ilk yarı yine çok kötüydü.Selçuk da basit pas hataları yaptı,bu sene gösterdiği üstün performanstan uzaktı.Edu savunmada Carlos'la birlikte iyi işler yapıyordu ki sakatlandı,haftaya oynamayabilir.Daima Edu & Lugano ikilisini destekleyen bir taraftar olarak,önemli bir eksik olacağını düşünüyorum.Gerçi Önder'e de her zaman güvenirim,kötü oynadığı maç sayısı bir elin parmaklarını geçmez.

İkinci yarının başında oyuna giren Yasin,artist Batuhan'ın kafa şutunu kaleden çıkararak önemli bir müdahele yaptı.Aragones,sahada gezinen Josico'yu çıkarıp Deniz'i alarak doğru bir hamle yaptı.Fakat Uğur Boral yerine Deivid'i çıkarsa daha doğru bir müdahele olurdu.Emreciksin ve Deniz'in oyuna girişi takıma dinamizm getirdi.Carlos bu sezon en iyi maçlarından birisini oynadı.Özlediğimiz bir Carlos ortası ile Deivid'e golü attırdı.O dakikaya kadar sahada gezinen Deivid de attığı golle ne zaman,ne yapacağı belli olmayan bir oyuncu olduğunu gösterdi yine.Devre arasında Manchester maçına bakmıştım.Macheda golü atınca seyircilerle paylaştı sevinci.Tellerin kalkmasıyla aynı sevinç bizim maçta da oldu.Deivid golün sevincini taraftarla paylaştı,yenge endişeli gözlerle izledi.

Golden sonra daha etkili pozisyonlar bulduk,fakat yine olmayacak hatalar yaptık.Zaten bu sene birkaç maç dışında şöyle koltuğa yaslanıp,tv karşısında rahat olduğumuz maç yok.Bazen o kadar gereksiz geriye yaslandık ki,Eskişehirspor'un gol ayakları başarılı olsa daha erken gol yiyebilirdik.Güiza'nın çabasıyla kazandığı,Semih'in güzel pasıyla heyecanlandığımız pozisyonda Okçu nihayet golünü attı.2-0'dan sonra yine anlamsız bir şekilde geriye yaslandık,Batuhan'ın kafaya çıktığı pozisyon dizine çarparak gol oldu.Evimizde bu tip geriye yaslanmaları takımımıza yakıştıramıyorum.

Son olarak değinmek istediğim iki detay var.Melih Gümüşbıçak'ın anlatımı ve taraflı yorumları...İkinci yarının başında öyle bir anlatıyor ki ilk yarıyı,sanki Eskişehir 5-6 tane net gol pozisyonuna girdi de kaçırmış gibi.Televizyonu yeni açan birisi öyle zanneder gerçekten.Bir de Oktay Derelioğlu'nun yorumları var ki,alıştık onlara es geçiyoruz artık.

Diğer detay ise Batuhan'ın artistliği...Yasin'e açık açık birşey söyledi.Yasin de cevabını verdi.Her maç içinde olur böyle vaziyetler.Sahada kalması gerekir.Maçtan sonra çıkıp kameralara karşı açık açık Yasin'in küfür ettiğini,ağza yakışmayacak sözler söylediğini ve özür beklediğini söyledi.Türk futbolunun gelecekteki yıldızlarından birisi olan Batuhan...Fatih Terim torpiliyle milli takıma alındı diye bulutların üzerinde sanırım hâla...

One Response so far.

  1. İlk yarı Es-Es deli futbol oynadı diyorlar.Hem onlar hemde biz çok gol pozisyonu kaçırdık.Bence bu maçta 2 taraftan birinin kesin kırmızı yemesini lazımdı,çünkü kırmızılık pozisyonlar vardı.Neyse sözün özü kazandık,çok azda olsa bir şansımız var.Saldır Sarı Kanarya!

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -