Yazan : steven_stiffler 10 Ağustos 2012 Cuma

Fenerbahçe yine tutuk bir futbol oynamış, sezonun ilk maçı olduğu unutularak acımasızca eleştirilere maruz kalmıştı. Burada fikirlerimi belirttim. Tabi ki memnun değildim. Ancak, acımasızca eleştirmek gibi yersiz bir davranış olduğunu da belirttim. Çarşamba akşamı Vaslui deplasmanında skor olarak ezici bir galibiyet aldık, ancak futbolun tatmin ettiği yine söylenemez. Sadece şunu unutmamak lazım; Fenerbahçe'de sabırlı bir oyun taktiği hakim olacak. Bu taktik gereği de taraftar çok zorlanacak. Aykut Kocaman 90 dakikalık performansa bakacak ve futbolcuları öyle değerlendirecek.

Müthiş başladığımızı kabul etmek gerekir. 2 dakikada 2 tehlikeli atağımız oldu. Erken gelen gol de düşünülebilecek en iyi senaryoydu. Vaslui'nin yanıtının gecikmemesi işleri bozan detay oldu. İlk pozisyonda golü yedik. Savunmamız aksıyor. Yobo bu takıma şart ama yanına da transfer şarttı bence... Egemen biraz risk transferi oldu. Elbette ikili birbirine uyum sağlarsa sıkıntılar da azalacak. 1-1'den sonra istediğimiz pas oyununu oynamakta zorlandık. Vaslui sadece mücadele ederek var olmaya çalıştı. Nitekim orta sahası inanılmaz boşluklar verdi, sadece Selçuk ve Cristian bu boşluklardan faydalanacak kapasitede oynayamadılar.

 İkinci yarıda yine toparlanmamız uzun sürdü. Hoca pas oyunu istiyor ama bu oyunda orta sahaya bir Emre lazım. Hatta Appiah olursa daha iyi olur. Emre eksikliğini çekiyoruz. Selçuk ikinci yarıda müthiş paslar attı, üstünlük golü de bu pasların biri sayesinde geldi belki ama; genel olarak Selçuk da çok etkisizdi. Şüphesiz maçın kahramanı Volkan Demirel. Penaltıyı kurtaracağı duruşundan belliydi ama bir talihsizlikle o top gol olsaydı, 2-1 bize çok büyük stres yükleyecekti. Galibiyet için sadece Volkan'ın kahramanlık yapması tabi ki yetmeyecekti. İşte orada da büyük tecrübe Dirk Kuyt devreye girdi. Semih Şentürk'ün İnönü'de Beşiktaş'a attığı golün bir fotokopisini çekti. Ardından diğer golü de atarak galibiyeti garantiletti. Ben en çok Sow'un golüne sevindim. 2 dakika önce çok net golü kaçırmış ve morali bozuktu. Genel olarak da moralinin bozuk olduğu gözüküyor. O gol Sow'u yeniden Fenerbahçe'ye kazandırdı.

Şimdi Spartak Moskova ile gruplar için oynayacağız. En çok istemediğim eşleşmeydi. Dinamo Kiev ve Spartak Moskova bize en ters gelecek oyun yapısına sahip takımlar... Kötü eşleşme oldu ama kağıt üzerinde Fenerbahçe daha iyi takım. Gruplarda eşleşseydik güzel eşleşme derdim. Spartak Moskova'nın fizik olarak daha hazır olacak olması beni korkutuyor sadece... Ha bir de Emenike... Yine gözler dolacak.

One Response so far.

  1. Yamanni says:

    Spartak olmayaydı iyiydi.. rus ligi başladı hazır bir takım..ama yine de eleyecek güçteyiz orta sahayı saglam tutabilirsek tabii..

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -