Yazan : steven_stiffler 4 Ağustos 2012 Cumartesi

Fenerbahçe'de gelenektir transferleri geç yapmak... Bu eleştirilecek bir nokta olsa da; Yobo ve Krasic transferlerinin genel olarak taraftarı mutlu ettiği kesin. Son yıllarda Aykut Kocaman'ın büyük transfer aşkları oluyor. Mutlaka istediği oyuncuların peşinden uzun zaman koşuyoruz. Buna örnek olarak Moussa Sow'u gösterebiliriz. Sow'un peşinden çok koştuk ve eninde sonunda imzayı attırdık. Hazard imkansıza yakındı, zaman zaman ona bile umutlandık. Krasic çok uzun zamandır transferde gözdemiz; nihayet ona da imzayı attırdık. Lassana Diarra'yı da bu yüzden takımda görme umudum hâla devam ediyor. Milos Krasic ilk kez Moskova'daki CSKA-Fenerbahçe maçında dikkatimizi çekti. CSKA'da oynadığı futbolla parlayan Milos Krasic; 2010 yılında Juventus'a transfer oldu. Juventus'taki ilk yılında beklentilerin çok üstüne çıktı. İmrenerek izlediğimi, bize gelmesinin imkansız olduğunu düşündüğüm günleri hatırlıyorum. Tarz olarak Tuncay'a benzetiliyor. Geçen sezon çok fazla şans bulamasa da kalitesi tartışılmayacak bir futbolcu. Fenerbahçe'nin Krasic'e ne kadar ihtiyacı vardı, o tartışılır. Bence yoktu. Sağ kanatta Kuyt ve Mehmet Topuz alternatifleri yeterliydi. Ancak şu da var ki; Dirk Kuyt tam bir sağ kanat oyuncusu değil. İlk maçtan hem sağ kanat, hem forvet oynayacağının sinyallerini verdi ama tam olarak aranan kanat oyuncusu diyemeyiz. Forvette ise; sakatlık olmadıkça öncelik Moussa Sow'da olmalı. Son günlerde çok spekülasyon okuyoruz. Neredeyse maç başı 1 gol ortalamasıyla oynayan Sow'dan bu kadar kısa sürede vazgeçmek saçmalık olur. Krasic transferi ile hocamızın eli güçlendi. Ben Krasic, Kuyt, Sow gibi isimlerin yedek kalmasının sıkıntı olabileceğini düşünüyorum ama hepsi her zaman formda olacak diye de birşey yok. Kimin oynayacağına hoca karar versin, biz de şu güzel takımın keyfini sürelim.

Öte yandan abim gibi sevdiğim Joseph Yobo gerçeği var. Fenerbahçe'de izlediğim en iyi stoperlerden birisi. İkili olarak da; Lugano-Yobo, Lugano-Edu ve Uche-Högh ikililerini sayarım. Yobo'nun soğukkanlı oyunu, takıma abilik yapması, hızlı olması Fenerbahçe'ye çok şey katıyor. Ayrıca bu adamın içindeki Fenerbahçe sevgisi de bilinen birşey. Yobo konusunda tek sıkıntı; yeterince sert olmaması. Egemen bunu kapatabilir mi bilmiyorum. Bence Yobo-Egemen ikilisi Şampiyonlar Ligi için yetersiz olabilir. Yobo mutlaka bu takımda olmalıydı da; yanına belki bir yabancı stoper daha alınabilirdi. Haa bu da demek olacaktı ki; Krasic alınmayacaktı. Varsayımlar üzerine konuşmak yersiz. Ben Bekir'e güveniyorum, Egemen'e henüz güven sağlayamadım. Yobo Fenerbahçelidir, bu takımda olması önemlidir.

Şimdi sıra geldi aylardır beklediğimiz orta saha transferine... Konuşulan çok isim oluyor. Belli ki Aykut Kocaman'ın Tino Costa ısrarı bitmedi. Emre gibisini bulmak zor kabul ama Emre gitti diye de karalar bağlamak olmaz. Alınabilecek pek çok yabancı isim var. Benim gönlümde yatan Moussa Sissoko veya Charles Kabore. Sissoko çok zor ama uçuk bir bonservis ödemeye değer. Alakasız ama 4-5 senedir Fenerbahçe için istediğim ön libero Gaby Mudingayi'nin de 30 yaşında Inter'e transfer olduğunu gördüm geçen. Aykut Kocaman'ın ilk senesinde ismi geçmişti, keşke alabilseydik.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -