Yazan : steven_stiffler 1 Temmuz 2010 Perşembe

Stephen Ayodele Makinwa , Genoa ile Serie B'de iyi bir performans göstermiş ; Serie A'da geleceğin yıldızlarından biri olarak lanse edilmeye başlanmıştı. 2005'te Atalanta ile Serie A'ya kalıcı olarak gelen Makinwa, daha sonra Palermo'ya geçti. Delio Rossi Palermo'dan Lazio'ya transferini isteyince 3 küsür milyon € gibi iyi bir ücrete Lazio'ya geldi. Rossi'nin ilk dönemlerde şans verdiği Makinwa gol yollarında etkisiz kalınca, yedeğe düştü. Oynamadıkça köreldi ve alternatifin de alternatifi konumuna geldi Lazio'da. Önce Reggina'ya kiralandı. Geçen sezonun ikinci yarısını Chievo'da yedek kalarak geçirdi.

Makinwa 1983 doğumlu. Nijerya Milli takımı formasını da 16 kez giymiş. Fakat takımlarında yer bulamadığı için oradaki yerini de kaybetmiş. Yeniden kazanmak için az da olsa şansı var. 27 yaşında, olgun bir dönem geçiriyor. 1,86 boyunda, güçlü bir yapısı var. Hava toplarında da oldukça etkili. Ligimizde geçen sezon Makukula ve Vittek etkisi gördükten sonra ; güçlü ve hava hakimiyeti olan oyuncuların çok daha fazla gol atabileceği görüşü belirdi bende. Makinwa'nın boyu Makukula kadar uzun olmasa da, iyi liglerde ortalama takımlarda oynayarak belli bir tecrübe edinmiş; oldukça güçlü ve kolay yıkılamayan bir forvet oyuncusu. Lazio 3 milyon € ödeyip verim alamadığı Makinwa'yı bir an önce elden çıkarmaya bakıyor. Yüksek ihtimal de Yunanistan'a ; Larissa'ya verecek gibi duruyor. Özellikle bu yıl Anadolu takımlarımız çok iyi transferler yapıyor. Artık 8. sınıf Brezilyalıları toplamıyorlar en azından. Larissa da bizim ligimizden takımlardan üstün bir ekip değil. Dolayısıyla demek istediğim ; Makinwa ligimizde çok iş yapar. Hedefleri olan kulüplerimiz bu ismi değerlendirebilir. Makukula kadar gol atmaz ama çok faydalı bir futbol ortaya koyar ve isminden fazlasıyla bahsettirir.

One Response so far.

  1. Umut says:

    şimdi serie c'ye kadar düşmüş, fm efsanesi bir oyuncuydu obafemi martins ile birlikte...

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -