Yazan : steven_stiffler 11 Mart 2013 Pazartesi

Geçen haftaki Beşiktaş-Fenerbahçe derbisi tadında bir maç oldu. E sonuç da aynı... İkisinde de tuttuğum takım kaybederken, ikisinde de ev sahibi takım 3-2 galip geldi. Her an her şeyin olabileceği, karşılıklı düello şeklinde geçen bir mücadele sonucunda Liverpool kazandı.

Dünyada taraftarı olmanın en zor olduğu takımlardan biri de Liverpool... Mazide yaşıyorlar, çünkü günümüzde başarısızlar. Tamam bunlar kabullenebilir. Ancak yönetim başarısızlıkları kabullenemez. Dün baktım, sahadaki kadro kesinlikle Liverpool isminin büyüklüğüne yakışmıyor. Çok üst düzey bir çalıştırıcıları olacak ki; şu kadroyu ilk üçe sokabilsin. Şampiyonluk ihtimalleri yok, bence ilk 3 ihtimalleri de yok. Luis Suarez ve Gerardları var, o başka... Luis Suarez ile öne geçen kırmızılar, Jan Vertonghen'e engel olamadı. Vertonghen sezon başından bu yana 41 resmi maç oynayıp 7 gol atmış. Bir savunma oyuncusuna göre müthiş bir sayı. Gollerin biri milli takımda, diğer 6 gol Tottenham'da... Her iki golde de "savunma oyuncusunun ileri çıkıp gol araması" standardı dışında, bireysel marifet var. Downing'in golü ise net bir şekilde Lloris'in hatası. Zamansız bir çıkışın bedelini ağır ödedi Tottenham... Penaltı tartışmalı eyvallah... Ama Luis Suarez'in kendini yere bırakışları en az Burak Yılmaz kadar itici.

Tottenham, Gareth Bale'in gol atmadığı bir maçı kazandı. Süperstar maçı 2 asistle tamamladı. Tottenham için giden 3 puana değil de serinin bozulmasına üzüldüm. Ligde en son 9 Aralık'ta Everton'a kaybetmiş; o günden sonra oynadığı maçlarda yenilmemişti. Resmi maçlara baktığımızda ise; Avrupa maçları dahil sadece 27 Ocak'ta Leeds United'a 2-1 kaybetmişti. Tottenham'ın müthiş serisi bozuldu. Haftaya Fulham maçı yeni bir seri başlatır.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -