Yazan : steven_stiffler 11 Mart 2013 Pazartesi

Çok uzak değil, geçen sezondu. Her hafta umutlarımız bitti derken, ertesi hafta yeni bir umut ışığı beliriyordu. Bu sezon durum daha zor gözükse de; Fenerbahçe yine karakterini ortaya koydu ve sonuna kadar "Varım" dedi. Sezon başından beri görmek istediğimiz, zaman zaman küçük esintilerini görsek de asla tamamını göremediğimiz o umut ve inancı yeniden yaşıyoruz.

Hangi maçtan beri iyi oynuyoruz, düşündüm hatırlayamadım. Demek ki tahmin ettiğimden çok daha uzun süredir iyi futbol oynuyoruz. En azından sahaya karakter koyuyoruz. Fenerbahçe karakter takımıdır. Sahaya karakterini koyar, iş biter. Bunda en büyük pay şüphesiz Emre Belözoğlu'nun... Aykut Kocaman baştan beri sahaya yansıtmaya çalıştığı karakteri Emre olmadan yansıtamamıştı. Bunu hoca da kabul eder, takım da, taraftar da... Müthiş oynayıp da yenildiğimiz Beşiktaş maçı sonrası, Galatasaray'ın Gençlerbirliği'ne kaybettiği ekstra 3 puan Fenerbahçe'yi yeniden umutlandırmıştı. Taraftar bu sefer daha inançlıydı. Bursaspor karşısında yine 1-0 geride başlasak da, taraftarın bitmeyen inancı farkı getirdi. Futbolumuz da o kadar gelişti ve güzelleşti ki; takımda ve taraftarda "gol kesin gelecek" güdüsü var. Aykut Kocaman'ın teknik direktörlüğünü en beğendiğim yanı bu... Fenerbahçe'ye "karakter futbolu" oynatıyor. Bu sezon biraz geç oldu, inşallah sezon sonunda Elazığ, Sivas, Beşiktaş maçındaki kayıpları aramayız.

Hasan Ali'yi yeniden izlemek güzeldi. Çok iyi oynadı. Aykut Kocaman eldeki Stoch, Krasic gibi yıldızlardan bu sezon yararlanamıyor gibi gözükse de; Hasan Ali'yi Ziegler ile rotasyonlamak çok başarılı bir hamle oldu. Emre'nin tetikleyen golü devamında kaçan pozisyonları getirdi. Önce Kuyt, sonra Sow kaçırdı ama Bursaspor ikinci yarıda bu kadar şanslı olamadı. Neticesinde önce skor, sonra fark geldi. Hikmet Karaman bu sezon Fenerbahçe karşısına 3.kez çıktı ve yine kaybetti.

Bursaspor yöneticilerinin açıklamalarına istinaden; eğer Aziz Yıldırım o şekilde bir tepki verdiyse geç kalmış bir tepki olarak değerlendiririm. O tepkiyi Fırat Aydınus Caner'i atınca vermek gerekirdi. Mete Kalkavan golü vermediğinde vermek gerekirdi. Tepki haklı... Söz konusu Fenerbahçe olduğu için umudum var ama bir de öteki cepheden bakmak lazım. Giydiği formaya ne kadar kolay penaltı çalındığını gören Drogba ceza sahasına her girdiğinde kendini yere bırakır mı, bırakmaz mı ? Ayrıca 34.Hafta Fenerbahçe şampiyonluk iddiası taşırsa, Trabzonspor ile Galatasaray'ın kardeşliğine bir kez daha tanık olacağız. Sonra Fenerbahçe şikeci...

Yine de umut güzel şey...

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -