Yazan : steven_stiffler 1 Şubat 2009 Pazar

Antep başkanı İbrahim Kızıl'ın kısa bir zaman önce yaptığı artistik açıklamalardan sonra bu maçtan alacağımız galibiyete daha fazla önem vermeye başlamıştım.Maç tempolu başladı.Emre ve Uğur Boral çok hırslı göründü gözüme ilk dakikadan itibaren.

Maça istekli başlamıştık,sadece 'istekli.'Gaziantepspor ilk yarıda daha olumlu paslar yapıp daha bilinçli oynadı.Daha organize ataklar geliştirdi.Buna rağmen tehlikeli pozisyonlar bulduk.Alex'in serbest vuruşunda Deivid'in kaçırdığı pozisyon bunların içinde en netiydi.Deivid'e ayrı bir parantez açmak lazım.Bugün çok etkisizdi.En çok hatalı pas yapan oyuncuydu takımda...Oyundan alınması doğru hamleydi.Gaziantep özellikle Tabata,Ivan ve Hakan Bayraktar'ın orta sahada çok olumlu paslar yapmasıyla rakip kaleye çok organize gelebiliyor.İlhan Özbay da fena değildi.

Gökhan Emreciksin'in niye kadroya alınmadığı sorusuna mantıklı bir cevap bulmakta güçlük çekiyorum.En mantıklı yaklaşım olarako mevkiinin adamı Kazım var diye 18e almadı desek ,bu sefer de Deniz ve Josico gibi 2 ön liberonun 18de olması durumla çelişiyor.

İkinci yarıda Antep oldukça etkili oynadı.Devre arasında Oktay Derelioğlu'nun yorumlarına ayrıyetten kıl oldum.Aragones'in çift forvete dönmesine ihtimal vermiyordu beyimiz.Güiza yine taraftarı kanser etti alıştığımız gibi...Pas atamaz.Şut atamaz.Gol zaten atamaz.Çalım atamaması zaten fiks...Ne yapar merak ediyorum?Umarım Fenerbahçe'mizde ilk ve son sezonu olur.Semih oyuna girdiği andan itibaren hep olumlu hareketler yaptı.Bu kadar göstere göstere olumlu oynayan adam ne yazık ki ismi Semih olduğu için her hafta yedek kalıyor.Top indirdi,Güiza'ya verdiği muazzam bir pas var.Alex'e yaptığı asist,ileride topu olumlu tutması,herşeyiyle pozitif bir rol üstlendi yine.

Volkan kritik kurtarışlar yaptı geçen hafta olduğu gibi...Sezgileri çok iyi bir kaleci zaten.Tabata'nın toplarında da bu sayede iyi kurtarışlar yaptı.Yediğimiz gol de göstere göstere atılan bir gol.Josico'nun sahaya bir uğrayıp halı saha maçındaymış gibi küsmüş bir ifadeyle oyundan çıkması taraftarı çıldırtan bir durumdu şüphesiz.Golü yedikten sonra 10 kişiyle "Yaa Allah Bismillah" modunda saldırmamız sonucu en azından beraberliği kurtardık.Ne yazık ki bu şekilde devam ederse lige erken havlu atarız.Eskiden en önemli kozumuz olan iç sahada bile gol bulmakta zorluk çeker haldeyiz.

Emre sahadaki en iyi futbolcumuzdu bugün.Çubuklu ruhuyla oynadı,ilk defa bir başka gözüktü gözüme...Hırsı özellikle dikkat çekiciydi.Uğur Boral da Porto maçındaki gibi saldırgan ve hakemle uğraşan bir görüntüdeydi.İsmail'in formasını kafaya geçirdiği pozisyon da entresandı.

Önümüzdeki haftadan itibaren dedenin yanlışlarından bir an önce dönüp,en başta Semih'i sahaya sürüp Emreciksin'i de 18e almasını umut ediyorum.

One Response so far.

  1. Hello,
    I can not undersand how this team is playing too bad. It is enough the brilliant Alex´s play to win a game
    Regards,
    http://saqueneutral.blogspot.com/
    (a blog about sport in English and Español)

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -