Yazan : steven_stiffler 23 Ekim 2015 Cuma


Başlık çok QTM tarzı oldu. Tribünden izlediğim kadarıyla yazacağım. Özeti de izleyemedim, zira eve gelmem saat 2'yi buldu. Perşembe 22:05 maçları tam bir işkence. Futbol keyif verse, zevk alacak bir durum olsa değer de; bu şekilde tribün tutkusu büyük olan adamlara bile o yorgunluk hissini yaşatıyor.

Ajax ile keşke Şampiyonlar Ligi ön elemesinde eşleşseydik. Potansiyeli yüksek ama tecrübesiz takım. Grubun en zayıf halkası gibi gözüküyor şu an. Özellikle Molde'nin 3 maçta 7 puan almasından sonra hesaplar değişti. Yine hocayı ve futbolu eleştireceğim. Olay kadro değil. Fenerbahçe'nin ideal kadrosu zaten dünkü kadronun Fabiano'suz halidir. Teknik direktörlük ilk 11'i yazmak değil. Takımın bir havası olmalı, güçlü bir bağı olmalı, oynadığı bir düzeni olmalı, duran top taktiği olmalı. Bunlar bizde pek yok. Oysa sezon başında oldukça heyecanlı bir takım vardı. Mesela Nani bu maçla birlikte 3 maçtır sahada yok gibi bir şey. Hocanın diyaloğunda sıkıntı olduğu zaten yaklaşık 1 aydır ortada. Belli ki yönetimin verdiği ayardan sonra biraz toparlamaya çalışıyor hoca ama malzeme ve karakteri bu; çok uzun sürmez. Abdoulaye Ba yine çok iyi oynadı, yine oynadığı bir maçta gol yemedik. Pozisyon da vermedik hatta. Abdoulaye Ba candır, adamdır. Geriden oyun kurmasını da çok beğeniyorum, üst düzey olmasa da yeterli seviyede. Gökhan Gönül'ü özlemişiz, kaptanlık da çok yakıştı. 2 ay sonra oynayıp bu kadar iyi performans vermesi de kalitesine yakıştı. Caner de dün çok iyiydi. Zaten dünün en iyi tarafı savunma disiplinimizin yüksek olmasıydı. İlk 10-15 dakikada baskılı futbolumuz keyif verdi ama yine çok uzun sürmedi. Tamam uzun sürmez de; maçın geneline de yayamıyoruz. Kısa sürede parlayıp sönen bir hücum halimiz var. Bunda Nani'nin etkisizliğinin, Diego'nun düşük performansının etkisi elbette büyük. Markovic de heyecan veriyor ama onda da eksik bir şeyler var. Tamamladığında zaten tutulmaz. Souza sakatlıktan sonra kötü döndü, hala vasatı aşamayan bir performans gösteriyor. Bu futboluyla devam ederse birkaç hafta içinde eleştiri oklarını üzerine çeker. Burası Fenerbahçe, bunu gerektirir. Ozan Tufan'ın sürekli tepki görmesi örneğinde de olduğu gibi diyelim. Vitor Pereira değişikliklerde yine saçmaladı. Hem geç kaldı; hem de hatalı müdahale yaptı. Van Persie - Diego çıkarıp; Fernandao - Ozan sokmak tam bir skoru koruma değişikliğiydi. Neyse ki son bölümdeki yalancı baskı golü getirdi. Fernandao yine attı ve Uefa Avrupa Ligi'nde topladığımız 4 puana direkt katkı sağlayan isim oldu.

Kıvanç gol sigarasını yakmadan gol gelmiyor. İlginçtir ki; her seferinde o sigaranın bitmesi gerekiyor. Bitmesine yakın gol oluyor. Kıvanç Zorlu adamdır. Sigara istediği arkadaş Marlboro'yu uzatınca eli titredi. Bilseydi o sigarayla golün geleceğini; paketi ile verirdi.

Galatasaray karşılaşması için tedirginliğim var ama takıma da güveniyorum. Nani ve Van Persie'den ekstra katkı bekliyorum. Diego'nun da artık derbi kahramanı olması gerek. Abdoulaye Ba'nın bu performansı da umarım devam eder.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -