Yazan : steven_stiffler 2 Ekim 2015 Cuma


İki yarıda iki farklı Fenerbahçe izledik. Çözemiyorum, anlayamıyorum. Harika atmosfer önünde maça iyi başlayan taraftık, top bizdeydi. Ancak kaleye bile gidemedik. Yine ilk tehlikede golü kalemizde gördük. Yine ilk golü yedikten hemen sonra ikinci golü de yedik. Çok ilginç bir savunma ikilimiz var. Kjaer iyi giriş yaptığı sezonda her maç daha da formunu düşürüyor. Bruno Alves futbolla çok alakası kalmamış gibi bir görüntü veriyor. En kötüsü de ikisi arasındaki her maç ortaya çıkan uyumsuzluk. Devre arasına kadar Ba-Kjaer ikilisiyle oynamalı, devre arası acilen stoper almalıyız. Hocanın dünkü kadrosunu eleştiremem, bana göre iyi bir kadroydu. Ama oyun çok dengesiz. Hala ne yaptığımız belli değil. Celtic'in taraftarı güzel, atmosferi iyi ama kadrosu kalitesiz. Dün golleri atan oyuncular Griffiths ve Commons İngiltere Championship ayarı oyuncular. Johansen vasat, Forrest çok acemi gözüküyor. Biton da bir o kadar sıradan. Boyata tecrübesiz, Ambrose saatli bomba. Lustig için bir şey diyemiyorum, çok ilginç bir oyuncu olduğunu düşünüyorum. Bir turnuvada direği tutmayışı alay konusu olmuş, internette direk nasıl tutulur diye kendisiyle dalga geçilmişti. Dün yine zaman zaman forvete geldi, acayip işler yaptı. En iyi oyuncuları Gordon ve Brown; onlar da kaşarlanmış oldukları için tecrübelerini belli ediyorlar.

Yediğimiz 2 gol de "bugün savunmacılara gösterilmeli ve ders çıkartılmalı" diyeceğim ama pek umudum yok. Vitor Pereira'dan da çok umudum kalmadı. Ama ikinci yarıdaki 15 dakikalık baskılı futbolu beğendim. Shakthar deplasmanında da böyle başlamıştık ama nefesimiz yetmemişti. Yine aynısı oldu. Takım iyi oynasa bile iyi oyununu genele yayamıyor. Neresinden bakarsan bak bir sıkıntı mevcut. Fernandao'nun ilk yarı bitmeden attığı gol kötü oyuna rağmen çok büyük motivasyon oldu. Vitor Pereira'yı geldiğinden beri duran top taktiği olmadığı için eleştiriyorum. Kornerlerde çok dağınık gidiyoruz, savunmada da önlem sıkıntısı var. Şu son 2 maçta kornerden gol atmamız mucize. Tabi Fernandao'nun ön direk koşusunun hakkını vermek lazım. Dün attığı 2 gol için de teşekkür etmek lazım. Van Persie'nin mutsuz görüntüsü için de bir an önce bir şeyler yapmalı. Diego 4-4-2'de takımın kamburu gibiydi ama bu sistemde Diego önemli. Nani'nin de ilk yarıdaki kötü performansını görüp ikinci yarı toparlaması iyi. Şener'in hücumu Zambrotta, savunması Cihan Haspolatlı. Üzerine koyması gerekiyor. Celtic deplasmanından alınan 1 puanı normal karşılarım ama ilk yarıdaki kötü futbolu kabullenemiyorum. Herkesin eleştirdiği Ba - Meireles değişikliğini ise çok anormal bulmadım. Yine de Uygar'ı tercih ederdim. 4-2-2-1 puan durumu kötü değil ama Ajax maçı sonrası Galatasaray'la oynayacak olmamız dolayısıyla Ajax için temkinliyim.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -