Yazan : steven_stiffler 20 Şubat 2013 Çarşamba

Hem Juventus, hem Napoli puan kaybetmişken; Lazio kesin kazanır diyordum. Takım müthiş mücadele verdiği Borussia Mönchengladbach maçından sonra 3 gün Siena'ya hazırlanma fırsatı da bulmuştu. Olmadı. Lazio ekstra puan kayıplarına bir yenisini daha ekledi ve ligde ikincilik koltuğundan sonra üçüncülük koltuğunu da kaptırdı.

Lazio maça 3-4-1-2 gibi farklı bir dizilişle çıktı. Bu ofansif gibi gözüken anlayış Petkovic'in mutlak 3 puan için geldiğinin göstergesiydi. Ancak evdeki hesap çarşıya uymadı. Siena maça sert, dirençli, bir de bonus olarak golle başladı. Sert ve güçlü bir stoper olan Ciani; iki golde de hatalı olunca 32. dakikada oyundan alındı. İlk golden boyca kendinden çok daha kısa Emeghara'ya kafa vurdururken, ikinci golde altıpas sahası mesafesinde Rosina'nın iki adım gerisinde kaldı. Rosina'nın şık vuruşunu alkışlamak gerek. Oyun karakterini ortaya koyamayan Lazio, Siena gibi vasat bir takıma 3-0 yenilerek taraftarını üzdü. Mönchengladbach maçı telafi maçı olacak. Ancak ligde ilk iki iddiasındayken, dördüncülüğe düşmek affedilecek gibi değil. Milan sessizce geldi ve üçüncülük koltuğunu aldı. Arkada İnter ve Fiorentina tehditleri de devam ediyor. Siena ise aldığı galibiyetle 18. sıraya yükselerek Palermo'yu son sıraya itti.

Siena : Pegolo, Felipe, Teixeira, Terlizzi, Della Rocca, Vergassola, Rubin, Belmonte, Sestu (60' Valiani), Rosina (78' Bolzoni), Emeghara (76' Bogdani)

Lazio : Marchetti, Ciani (32' Pereirinha), Biava, Dias, Lulic, Konko, Gonzalez, Candreva (67' Saha), Hernanes, Kozak, Floccari (78' Ederson)

Sarı Kartlar : Ciani, Pereirinha

Goller : 6' ve 61' Emeghara, 23' Rosina

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -