Yazan : steven_stiffler 25 Şubat 2013 Pazartesi

Kuralar çekildiğinde de favori Lazio'ydu. Ancak iki maçlık performansa baktığımızda da Lazio'nun turu hakettiğini söylemek doğru olur. Her iki maçta da iyi oynayıp istedikleri sonuçları aldılar. Ligde kaybettikleri ekstra puanlardan sonra Avrupa Ligi'ne daha fazla yoğunlaşacaklarını ve en azından yarı final göreceklerini düşünüyorum. Oynadıkları futbola da güveniyorum diyelim.

Almanya'daki 3-3'lük skordan ziyade, Lazio'nun maçı istemesi daha önemliydi. Lazio'nun istemesiyle 3-3 bitmişti o maç... Rövanşa da hızlı başladı Lazio. Alvaro Dominguez'in hatasını değerlendiren Antonio Candreva skoru 1-0a getirdi ve bir nevi turun kapısını açtı. İlk yarı bitmeden Alvaro Gonzalez öldürücü darbeyi vurdu. 2-0'dan sonra ikinci yarıda Mönchengladbach çabalasa da; 2-0'dan geri dönüş yapmak çok büyük mucize gerektirirdi. Top 16'da Lazio yine bir Alman ekibi olan Stuttgart ile eşleşti ve bana kalırsa tur için şansı daha yüksek olan takım. Stuttgart zaten istikrarsız bir ekip. Lazio bu turu da geçer, çeyrek finalde rakibini bekler. Bu arada Mönchengladbach taraftarı da çok iyiydi diyelim, haklarını teslim edelim.

Maçın ikinci yarısında hakem Hüseyin Göçek'in pozisyona uzak olmasına rağmen verdiği bir karar var. Mönchengladbachlı oyuncu kendini yere bıraktı ama uzaktan çok net penaltı gibi gözüküyordu. Hakem Hüseyin Göçek "hakemi aldatmaya yönelik" hareket olarak değerlendirdi. Pozisyon tekrarına baktığımda da haklıydı. Demek ki Türk hakemleri de isteyince çıtayı yükseltebiliyormuş.

Lazio : Marchetti, Konko, Biava, Cana, Radu, Ledesma, Gonzalez (69' Onazi), Hernanes, Candreva (82' Pereirinha), Lulic, Floccari (78' Kozak)

Mönchengladbach : Ter Stegen, Jantschke, Dominguez, Hermann, Wendt, Marx (77' Xhaka), Nordveit, Ciğerci (68' Hanke), Arango (52' Younes), Stranzl, De Jong

Sarı Kart : Younes

Goller : 10' Candreva, 33' Gonzalez

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -