Yazan : steven_stiffler 17 Temmuz 2011 Pazar

Çok maç havamda olmadığını ve maçı izlerken de çok konsantre olamadığımı yazayım. Detaylı birşey yazasım yok, fotoğraflarla yetinin. Yeni sezonda kendimi bulacağım. Yukarıdaki güzel pankartı gözden kaçırmadığım için mutluyum.

Sırbistan ile denk güçleriz ancak maçı kazanan taraf olmamızı bekliyordum. 3-0 lık yenilgi sürpriz oldu benim için. Taraftarın pek etkisini gösteremediği de gerçek. Ancak Neslihan Darnel'in de etkisiz oynadığını göz ardı etmemek lazım. Bloklarda da çok etkisizdik. Yer yer Neriman, yer yer Eda takımı maça ortak etmeye çalıştı. Neslihan en güçlü silahımız. O kötü oynadığında Sırbistan'ı yenme şansımız çok düşük maalesef.

Milli takımımızda önemli eksikler olması da bir dezavantajdı. Esra Gümüş, Naz Aydemir, Gülden Kayalar, Seda Tokatlıoğlu maçı salonda takip ettiler. Haa bir de Büşra Cansu var tabi.

Bulunduğum açıdan çekebildiğim fotoğrafları çektim. 55-200 bir lens ile maçların tozunu dumanına katarım panpalar.Bu arkadaş biraz sorunlu gibi geldi bana. Çok entresan hal ve hareketleri vardı. Tipi de Fenerbahçelilerin haz etmediği, ancak benim sevdiğim Maja Poljak'ın tipini andırıyor.

Bu fotoğrafın orijinal halini kimseye göndermem. Facebook'tan çalan çalar.Ödüller hakkında bir şeyler yazıp bitirelim. Çek oyuncuların ödül töreninde olmaması kötüydü. En sinir olduğum şeylerden birisidir. Voleybolda ödül törenindeki eksikler can sıkıcıdır. İştah azaltıcıdır. Havelkova dikkat çeken bir isimdi, ödül alması sürpriz olmadı. Barborkova da "En iyi manşet alan oyuncu" ödülüne layık görüldü. Dün Sırbistan maçını izlerken Twitter'a Jovana Brakocevic hakkında bir tweet yazmıştım. Fizik olarak Goncharova'yı anımsatıyor bana. Oyun olarak da bugünkü maça ağırlığını koydu ve "En Değerli Oyuncu" ödülüyle birlikte "En İyi Smaçör" ödülünü de aldı. Eski Eczacıbaşılı Ognjenovic'in "En İyi Pasör" ödülünü almasını da bekliyordum. Ancak Gizem Güreşen'in "En iyi Libero" ödülünü alacak kadar iyi bir maç çıkardığını zannetmiyorum. Eda Erdem ise "En iyi servis atan oyuncu" ödülünü alarak göğsümüzü bir kez daha kabarttı.

İki de kısa video ekleyeyim. 1080p çektim, iyidir.

Maç Sayısı


Türkiye'nin Kupa Töreni

4 Responses so far.

 1. sensiblex says:

  "Bu arkadaş biraz sorunlu gibi geldi bana. Çok entresan hal ve hareketleri vardı. Tipi de Fenerbahçelilerin haz etmediği, ancak benim sevdiğim Maja Poljak'ın tipini andırıyor"

  Aynı Maja Poljak benzetmesini salonda maçı izlerken yanımdakilerde söylüyordu, burada da okumak ilginç oldu. Ben uzaktan bakınca en azından o kadar travesti tipli değil demiştim :)

  Maç bitimi biz dört kişi Eda'ya tezahürat etme niyetiyle file arkasından ayrılıp, sanırım tam senin önüne geliverdik, resimleri çektiğin noktadan öyle anlaşılıyor. Arkamızda elinde fotoğraf makineli bir genç vardı, görüş açını kapattıysak kusura bakma :)

  Vasileva'ya odaklanmış son resimde bakakalan ben olabilirim :))
  Aslında ilk başta tanıyamadım ama neyse çıkışta tanıştık

 2. Abi doğrudur. Önüme 4 kişi geldi. Hatta dördü de tanıdık simalar ama şahsen tanışmışlığım yok.Hatta biri sordu; fotoğrafları bir yere koyacak mısın diye. "Yooo" dedim :) Üşeniyorum normalde, yüklemeyecektim aslında. Zaten üşendiğimden fotoğraflarla geçiştirdim.

 3. sensiblex says:

  Tamam tahmin ettiğim gibi :) bu şekilde tanışmış olduk.

  -Orada beyaz yakalı tshirt giyen- ben hariç diğerleri grup lacivert fbd üyelerinden, sana soran gözlüklü antu forumda da kendi ismiyle üye yavuzmete.
  uzun saçlı olanı ise hep gözönünde olduğundan zaten bilirsin, Fenerbahçe Acıbadem taraftarı namıdiğer maymun tolga.

  Ayrıca maç sırasında farkettin mi bilmiyorum, hakem İlhami Şenyurt bir ara mikrofonu eline alıp amigoluk yaptı :))
  İlk başta bizi görüp yanımıza geldi, orta tribüne geçip Fener maçlarındaki gibi tezahüratla hareketlendirin diye rica ettiyse de bu kadar az kişiyle hiç uğraşılmaz diye kıpırdamadık, sonrasında kendi dayanamayıp el atıverdi, komediydi.

  Sene boyu bizim taraftarlığımızdan şikayet ederler, iş zora girince böyle seyirci ile olmuyor derler, skorda geri düşünce biraz etkin taraftarla gaz verilebilecek bir maçtı.

  Birde böyle uyduruk maçlara boşuna bilet parası harcama, salona gelenlerin %90'ı promosyon davetiye ile gelen bir kitle.
  Biz de iki günde kapıdan girerken dışardaki standtan verilen biletle girdik.

  Neyse gelecek sezon maçlarında görüşürüz umarım, senin favori yerin o fotojenik köşe herhalde :)

  -Kerem-

 4. Abi eski salonda Tolga abilerin grup ile izledim bir sezon boyunca. Yeni salonda bu köşede izliyorum genelde. Söylediğin gibi fotojenik bir köşe, parkeye yakın olması da işime geliyor. Bjk maçında yine Tolga abilerle izlemiştim ama genellikle karşı tarafa pek geçmiyorum. İlhami Şenyurt dikkatimi çekti,hatta ilk Tolga abiye baktım. Kimsenin sesi çıkmayınca, ben de bir iş olmaz diye sesimi çıkarmadım zaten. Sizin Voleybol blogundan da Gürol abiyle epey muhabbetim vardır. Eski salonda zaten hiç bir maça bilet almıyordum da, yeni salonda hiç biletsiz girmedim. Bir de Gebze'den geldiğim için, riske atmak istemiyorum.

  Görüşürüz abi...

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -