Yazan : steven_stiffler 1 Temmuz 2011 Cuma

Lazio'da beklenen bir transfer gelişmesi daha gerçekleşti. Lichtsteiner'le uzun süredir Juventus ilgileniyordu. Lazio ise alternatiflerini arıyordu. Palermolu Cassani ve Genoalı Abdoulay Konko adaylarıydı. Haftaiçi Juventus'un Lichtsteiner ile 4 yıllık anlaştığı haberleri düşmeye başlamıştı. Torino ekibi resmi sitesinde transferi açıkladı ve Lichsteiner ile sözleşme imzaladı. Bonservis bedeli olarak 7 Milyon € dedikodusu dolaşıyor. Stephan Lichsteiner'in gençken çok faul yaptığı için psikolojik tedavi aldığını duymuştuk Avrupa Şampiyonası esnasında. İsviçreli sağ bek her zaman sert oynamıştır. Ancak psikolojik denilecek kadar sert ve çirkef bir oyuncu olduğunu düşünmüyorum. İyi orta yapabilse çok daha üst düzey takımlarda oynayabilecek kadar kaliteli bir sağ bek. Ancak her ne kadar eski günlerinde olmasa da herhalde Juventus'u da üst düzey bir kulüp olarak anabiliriz. Lazio için önemli kayıp. Yerine transfer edilen isim Konko'nun da ilginç bir kariyeri var. Genoa'da gösterdiği performans sonucu yüksek bir bonservisle Sevilla'ya satılıyor. Sevilla'dan sonra tekrar bonservis bedeliyle Genoa'ya dönüyor. 27 yaşındaki Fransız sağ bek çok sık sakatlanıyor. Lichsteiner kadar iyi bir bek olduğunu düşünmesem de Lazio'ya faydalı olması umuduyla diyorum. Daha iyi bir isim alınabilirdi.

2 Responses so far.

  1. Konko Sevilla'da beklenen çıkışı yapamadı ama o italya ligi için değerli bir oyuncu. İspanyada yaşadığı temel sorun hücum katkısının kornerler dışında sıfır olması ama italya'da bu tolare edilebiliyor.

  2. Adsız says:

    serkan abi Stankevicius da geldi oda sag bek. sanırım bırını reja stoper olarak dusunuyo, konkoyu bılmem ama Stankevicius lich ın yerını doldurur ama onu stoper yapıcaktır 1 92 boy fızıklı, konko dedıgın gıbı lıch gıbı olmasada o mevkı ıcın ıyı bır futbolcu bence.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -