Yazan : steven_stiffler 1 Aralık 2015 Salı


Molde maçından sonra bu maçta da iyi oynadık ve acayip ümitlendim. Dün gece ilk yarıdaki futbolu izlerken statta kalmak istedim. Trabzonspor'un zaten hali ortada, galibiyeti çok zor görmüyordum. Hem Beşiktaş hem Galatasaray'ın puan kaybetmesi takıma ekstra motivasyon vermiş ve iştah kabartmış. Takım resmen aktı. Özellikle Alper Uludağ'a karşı Gökhan ve Nani çok rahat bir oyun ortaya koydu. Pozisyonlara girdik ve 2 golle yetinmek zorunda kaldık. Takımda gelişme var, Konya maçı umarım son kötü maçımız olarak kalır. Mersin, Molde ve Trabzonspor maçındaki oyun bizi ligde çok rahat hedefe ulaştırır. Uefa'da ise biraz kura şansı önemli. Şu son maçların en temiz yanı savunma performansımız. Dün Ekici ve Aytaç'ın uzaktan şutları hariç Trabzonspor'un pozisyonu yok. N'Doye çabaladı biraz ama yetmez. Erkan Zengin'in de katkı vermesi gerek ama Trabzon'da o iştah ve enerji yok. Olsa da farkeder miydi bilmiyorum. Belki ikinci yarı. Çünkü ilk yarıda çok iyiydik, ikinci yarıda biraz yorgun. Diego'nun oyun tarzını çok beğeniyorum. Üzerine koyarak devam ediyor, performansı gözle görülür derecede arttı. Ama bir 10 numarada olması gereken iş bitirme özelliği yok. Dün yine kaçırdıklarıyla göze battı. Oysa maç içinde çok verimli işleri var. Topal-Souza ikilisi de orta sahanın hakimiydi. Ersun Yanal da beğenmiş; ki ikisinin aynı anda oynamaması gerektiğini de belirterek fikrini söylemiş.

Trabzonspor'da Cavanda takımın çok üstünde oyuncu. 1-0'da özellikle son bölümlerde tedirgin izledim. 10 kişilik rakibe karşı işler daha farklı olmalıydı. Alper çok iyiydi ama sanki Volkan Şen'in oyuna girmesi farkı arttıracak gibiydi. Volkan Trabzon'a bilenmiş, gol atma çabası gösterince biraz tutuk gözüktü. Her zamanki attırma isteği yüksek olsaydı 88. dakikayı beklemezdik. İlk golümüz şiir gibiydi, Nani'nin vuruşu da mükemmeldi. Taklalarıyla da geceye damgasını vurdu. Kjaer çok temiz oynadı. Alves de iyiydi ama zaman zaman yine maceraperest hareketlerini yaptı. Gökhan Gönül çok olgun oynuyor, takıma döndüğünden beri çok iyi. Vitor Pereira'nın değişiklikleri yine ezber gibi gözüktü. Van Persie bence de çıkmalıydı, Volkan Şen de gerekiyordu. Ama Diego'yu her maç oyundan alması sıkıntı. Galatasaray maçını veren Diego'nun oyundan alınması hamlesiydi. Neyse ki dün akşam kazaya kurban gitmedik. Salih Dursun'un Kayserispor'dan beri Fenerbahçe maçlarında gösterdiği hareketler irdelenmeli. Zira mide bulandırıcı bir hal aldı. İkinci golü onun kanadından atmak da güzel mesaj oldu.

Sezon başında heyecanla bekliyorduk da sezon içinde hayalkırıklığı yaşadık ya; şimdi yeniden heyecanlandım. Gaziantepspor maçını iple çekiyorum. 13.Haftada aldığımız liderliği umarım sezon sonuna kadar bırakmayız.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -