Yazan : steven_stiffler 14 Aralık 2015 Pazartesi


Gündüz çok güzel bir hava vardı ama maç esnasında tribün oldukça soğuktu. Maç biter bitmez ısıtıcıların kapanmasına da eksi puan. Askerde bile kazan dairesindekiler sıcak suyu 5 dakika fazladan açık tutabiliyor. Sahada insanı ısıtan bir futbol da yoktu ama son haftalardaki oyundan sonra takımın bende bu kadar kredisi var. Emre'yi yeniden Kadıköy'de görmek güzeldi. Semih de unutulmadı. Muhtemelen Bekir olsaydı Bekir de tribüne çağırılırdı.

Başakşehir çok net iyi takım. Önemli eksikleri vardı. Her halükarda rahat kazanacağımızı düşünüyordum ama olmadı, çok zorlandık. Cüneyt Çakır yine ligin standartlarında bir hakemlik yaptı. Avrupa'daki performansından eser yoktu, yine çelişkili kararlar söz konusuydu. İlk yarıda Badji ve Uğur Uçar çok sert oyun ortaya koydu. Badji'nin atılma esnasında Emre kenara bağırıyordu, ben tamamen ona odaklanmıştım. Pozisyonu eve gelince izledim, karar doğru. Hatta geç bile kalınmış demek yanlış olmaz. Bireysel performansları yorumlayacak olursak; Souza'nın takımdan ayrı düz koşusundan memnun değilim. Hocanın 10 kişilik rakibe karşı Ozan'ı çıkarıp Souza'yı sahada tutmasından memnun değilim. Kjaer'den ve Gökhan Gönül'den memnunum. Markovic zaman zaman parlayıp sönse de rakip 10 kişi kaldıktan sonra takımı ateşlemesinden memnunum. Van Persie'yi yeniden izlemek güzel. Nani sahada kötü gözüktüğü zaman bile takım adına çok büyük bir koz. Bu sezon ilk defa bizi ipten alışı değil. Her golü birbirinden güzel. Nani'ye sahip olmak çok güzel olay. Diego'nun yedek başlaması güzel mesajdı ama Diego'ya el mahkum. Özellikle oyun tıkanmışken tek çare Diego'ydu. Alper'in sakatlığı da umarım ciddi değildir. Form tutmaya başlamışken sakatlanması kötü olur.

Bu hafta ligde çok keyifli maçlar oynandı. Kayseri-Akhisar, Eskişehir-Gaziantep, Rize-Trabzon, Antalya-Mersin, Beşiktaş-Galatasaray maçları çok keyifliydi. Bu maçların yanında bizimki biraz sıkıntılı gözükse de kötü oynarken 3 puanı kazanabilmek de önemli. Ha bu biraz 25.Hafta sonrası olayıdır ama üst üste maçlar yapılan dönemde normal karşılanmalı.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -