Yazan : steven_stiffler 5 Temmuz 2014 Cumartesi

Unutulmayacak bir maç oldu. Futbol da iyiydi de, futbolun içindeki detaylar daha akılda kalıcıydı. Unutulmayacak görüntüler ve fotoğraflar çıktı. Kupanın şu ana kadarki en iyi takımı Kolombiya, favori Brezilya karşısında sürprizi gerçekleştiremedi. Turnuvaya renk kattıklarınla hatırlanacaklar ama bence çok daha fazlasıyla hatırlanmayı hakeden bir Kolombiya vardı.

23 yıldır yenememiş Kolombiya Brezilya'yı. Bu elbette baskı oluşturmuştur ama dün akşam sahada olan takım bu baskıyla baş edebilecek bir takımdı. Brezilya ise tartışılır bir futbolla, Neymar'ın üst düzey performansıyla, Şili'yi zar zor eledikten sonra buraya gelmiş olmasına rağmen ağır favoriydi. Maçın başlangıcı da hızlı oldu. Kolombiya savunmasının bir anlık gafleti pahalıya patladı ve Thiago Silva'nın golü geldi. Brezilya maçta da beklenilenden daha üstün oynadı. Kolombiya beklenen cevabı veremedi. Yer yer sert futbol vardı. Fernandinho dünün torpillisi, Zuniga şanslısıydı. Bana göre penaltı pozisyonunda Julio Cesar'a kırmızı kart da gösterilebilirdi. David Luiz'in attığı gol, bir önceki turda James Rodriguez'in attığı gole nazire yaparcasınaydı. Brezilya'da kupayı Neymar'dan sonra en fazla hakeden isim kesinlikle David Luiz. Sonra da Julio Cesar... Kolombiya'da Cuadrado beklenen katkıyı veremeyince James Rodriguez dün akşamın yalnız savaşçısıydı. Penaltıyı attıktan sonra umutlandılar. Belki beraberliği yakalayacak fırsatları da oldu ama futbol dün akşam Brezilya'nın yanındaydı.

Bu unutulmaz maçtan akılda kalanlar Top 3 listesi çıkar diye düşündüm :

1- James Rodriguez'in gözyaşları... Turnuvanın yıldızı belki de rüyanın bu kadar erken biteceğini düşünmüyordu. Döktüğü gözyaşları taraflı tarafsız herkesi etkiledi. David Luiz'in jesti de çok şıktı. Gecenin en akılda kalacak olayıydı.

2- Brezilyalılar için ise şüphesiz Neymar'ın sakatlanması unutulmayacak. Muhtemelen Zuniga şu an ülkede en nefret edilen insandır. Neymar'ın turnuvayı kapatması Brezilya için büyük eksik. Hatta en büyük eksik...

3- David Luiz'in golü ve sevinci. Gol vuruşu mükemmeldi. Golün güzelliği kadar David Luiz'in sevinci de geceye damga vuran görüntülerden biri oldu.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -