Yazan : steven_stiffler 21 Temmuz 2014 Pazartesi

Önce Tottenham, sonra Fenerbahçe, sonraki gün de Lazio'nun formaları görücüyü çıktı. Tottenham'ın kötü tasarımlarından sonra Fenerbahçe'nin harika formalarıyla keyiflenmiştim. Lazio'nun da Facebook sayfası ufak ipuçları vererek merak uyandırdı. Efsane bir tasarım gelecek gibi bekliyordum ama öyle olmadı. Her zaman şık formalar giyen Lazio, bana kalırsa bu sezon biraz sınıfta kaldı. Yine de Macron'un çok şık tasarımları olduğunu düşünüyorum. Özellikle geçen sezonki Lazio formaları enfesti.

Lazio'nun iç sahada giyeceği klasik mavi forma geçtiğimiz Mayıs ayında zaten tanıtılmıştı. Yine aynı sadelik, yine her sezon giydiğine benzer mavi bir forma. Hakkında çok fazla yorum yapmaya gerek yok.

Deplasmanda bu sezon yeniden beyaz forma tercih edilmiş. Aslında geçen sezon giyilen Lacivert forma şahaneydi. Ben de almıştım, üstelik giymeye kıyamıyorum. Sarı forma, lacivert şort kombinasyonu da mükemmeldi. Bu sezon hazırlanan beyaz, ince çizgili forma da fena değil ama geçen sezonun deplasman ve alternatif formaları yanında biraz sönük kalmış. Üstelik bu formaya reklam alınırsa oldukça biçimsiz olacağını düşünüyorum. Yine de fena değil, 10 üzerinden 6 puan verilir.

Bordo forma ne alaka bilmiyorum. Tasarım güzel, forma güzel... Ama bordo renk kötü. Bu formada sarı renk tercih edilebilirdi. Ortadaki şeritler aynı kalabilirdi. Ya da lacivert denenebilirdi. Bordo çok alakasız olmuş. Tasarım şık, ona sözüm yok.

Yeşil kaleci forması Federico Marchetti'nin üzerinde görmeye alıştığımız kaleci forması. Tonlarında oynama yapılmış sanki... Ama forma çok alışıldık, genel olarak fena değil.

Diğer kaleci forması ise mavi yapılmış. Yeşile nazaran daha güzel olduğunu düşünüyorum. Bu mavi alternatif formada kullanılabilir, kaleci forması bordo yapılabilirdi.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -