Yazan : steven_stiffler 3 Nisan 2013 Çarşamba

Yine keyifli bir Tottenham maçı izledik. Yine kısa kısa, not not geçeceğim. Her şeyden önemlisi Tottenham'ın yarışın içerisinde kalması ve tabi ki Chelsea'nin puan kaybetmesi.

  • Swansea sezonun flaş takımı. Hem iyi futbol oynuyorlar, hem iyi yerdeler. Ancak maç başladığı andan itibaren evinde oynayan Swansea değil de, Tottenham gibiydi.
  • Vertonghen yine attı. Sadece kafayla değil, her türlü gol atıyor. Stoper oynadı ama sol bek golü attı. Gol sevincindeki Superman hareketini de çok seviyorum. Elle kalp yapmalar falan eskidi artık.
  • Golden hemen sonra Ashley Williams'ın ağır olan Adebayor'u kaçırması EPL seviyesinde olacak iş değil. Ashley Williams o kadar ağır Adebayor'u kaçırıyorsa, gitsin kumda oynasın. Adebayor da o golü kaçırıyorsa, hiç oynamasın ya. Hatta kaçırmıyorsa da oynamasın, en azından Tottenham'da.
  • Gareth Bale ! Mükemmel futbol, mükemmel gol.
  • Michu değişik topçu. Komple bir forvet diyemezsiniz ama çok özellikli, fonksiyonu bol. Sezon sonunda ne kadar bonservisle, nereye gidecek merakla bekliyorum.
  • Michu maç boyunca çok agresif ve saldırgandı. Atılmaması mucizeydi. 
  • Maçın kırılma anı Dyer'ın direkten dönen kafa şutu. Şanssızlıktan başka bir şey olamaz. Gol olsa maç daha erken 2-1 olacaktı.
  • Tottenham son dakikalarda çok iyi kapandı. Gareth Bale bile savunmada ekstra katkı verdi.
Swansea : Vorm, Tiendalli, Chico (66' Monk), Williams, Davies, Britton, De Guzman (57' Ki),  Routledge, Dyer, Hernandez (79' Shechter),  Michu

Tottenham : Friedel, Walker, Dawson, Vertonghen, Naughton, Parker, Dembele, Sigurdsson (77' Holtby), Lennon, Bale, Adebayor (62' Defoe)

Sarı Kartlar : Adebayor, Michu, Walker, Davies, Holtby, Parker

Goller : 7' Vertonghen, 21' Bale, 71' Michu

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -