Yazan : steven_stiffler 8 Nisan 2013 Pazartesi

Ligin ikinci yarısından itibaren kağıt üzerinde yaptığım tüm hesaplarda en çok korktuğum deplasmandı Orduspor maçı. Ordu tahmin ettiğimden daha kötü bir yerde olduğu için çekincem artmıştı. Üstelik Orduspor ile lig lideri arasındaki ilişki de malum... Çok zorlu bir deplasmanda, çok temiz bir 3 puan aldık.

Aykut Kocaman'ın Fenerbahçe ile ikinci yarılarda yükselen performansı devam ediyor. Zaten hoca ilk yarılardaki kötü performansa çare bulsa; takım tutulmaz bir hâl alacak. Haa yine alacak ama malum... Ne zaman Fenerbahçe atağa kalksa ortalık karışıyor. Dün akşam yaşananları herkes gördü, herkesin vicdanına bırakarak sadece Orduspor maçı ile ilgili yazmak istiyorum. Aykut Kocaman mecburi bir rotasyon uygulamak zorunda kaldı. Caner'in Lazio maçında ışık vermesi elbette güzel bir şeydi ancak Sow'un yokluğundan dolayı Webo'nun performansı soru işaretiydi. Cristian yerine Salih de çok cesur bir hamleydi. Hoca devre arası Belhanda'yı alamadıktan sonra "Salih ile devam edeceğim" dediğinde dalga geçenler olmuştu. Ancak çok gariptir ki; Belhanda'yı transfer edemeyişimizden dolayı müthiş bir yıldız kazanıyoruz. Egemen de Lazio maçında çok efor sarfetmişti. Bekir-Yobo ikilisi tercihi de doğruydu. Orduspor'a müthiş gaz verilmiş. Hector Cuper riskleri almış, savunmada hiç birlikte oynamayan iki yabancısını koymuş, ofansif anlamda da çok sayıda oyuncuyu sahaya sürmüştü. Çalkantılı bir hafta geçiren Orduspor'da Hector Cuper artık son demlerini oynadığı için risk almaktan çekinmemiş. Maça baskılı başlayan Orduspor oldu. Fenerbahçe ise müthiş bir savunma direnci gösterdi. Çok pozisyon bulamadık ama bulduğumuz ilk net pozisyonu da attık. Caner'in golden önceki mücadelesi ve asisti üst düzey; Salih'in kontrolü ve gol vuruşu da birinci düzeydi. Devreyi 1-0 önde kapatırken, ilk yarıda en beğendiğim şey takımın mücadelesi ve savunmadaki direnciydi. Orduspor'u hem yorduk, hem de müthiş mücadele verdik. Savunmada her topta 2 oyuncumuz vardı.

Maçın ikinci yarısında artık oyunun kontrolü tamamen bizdeydi. Ben Meireles'i yine beğendim. Basit hataları oldu ama mücadelesiyle orta sahayı komple almamızı sağlayan isim de oydu. Salih'in ikinci golünde ise nasıl sevineceğimi şaşırdım. Top havalandığı an gol olacağı çok belliydi ama ağlarla buluştuğunu müthiş bir sevinç yaşadım. Takım halinde göstermiş olduğum üst düzey mücadele, zaman zaman iyi futbolla da çok kritik bir galibiyet aldık. Önce Lazio'yu düşüneceğiz, sonra ise çok zor bir Eskişehirspor maçımız olacak. 2 haftada alacağımız 6 puan bize çok iyi gelecektir. Ancak dış etkenlerin aldığı nokta düşündürücü...

Salih Uçan'ın müthiş performansı, sanki yıllardır çubuklu formayı giyiyormuşçasına gösterdiği özveri de takdire şayan. Sen çok yaşa Salih Uçan! Çocuklarımızın Alex'i ol.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -