Yazan : steven_stiffler 23 Ağustos 2011 Salı

İngiltere'de bir Manchester United farkı olduğunu kabul etmek gerek... Bu sezonun da en büyük şampiyonluk adayı Kırmızı Şeytanlar. Zorlayabilecek tek takımı yine Chelsea olarak görüyorum. Arsenal rakip olamaz. Manchester City ilk dördü zorlar, ancak şampiyonluk fantastik bir hedef olur. Liverpool'un ise ilk 4'ü zorlayabileceğinden şüpheliyim.

Old Trafford'da ilginç bir kadro seçimi vardı dün Redknapp'ın. Modric'in yokluğunda yerine "satılacak" denilen Niko Kranjcar'ı oynattı. Defansif orta saha olarak ise sürpriz bir isim Jake Livermore sahadaydı. Manchester United'a baktığımızda da aslında pek fark yoktu. Smalling ve Cleverley sezona sürekli forma şansı bularak başladı. Ancak savunmanın ortasını Evans ve Jones'tan oluşturmak bir riskti. Buna rağmen Redknapp'ın kadro seçimini eleştiriyorum. Çünkü iki takım arasında bariz bir kalite farkı var. Bu kalite farkını Manchester'ın genç oyuncuları dengelemiyor maalesef. Üstelik yedek kulübesinde direkt oynamaya alışkın olan Corluka ve Huddlestone varken; Livermore ve Walker'ı oynatmak tuhaftı. İlk yarı beklediğim gibi dengeli bir oyun vardı. De Gea yediği hatalı gollerle rakiplere bir güven vermiş. Tottenham aldığını kaleye vurdu dün. İlk yarıda özellikle Van der Vaart'ın kayda değer bir çabası vardı. Ancak söylediğim gibi; kaleye vurma işinin suyunu çıkardılar. Manchester United maça hızlı ve pozisyonlu başlasa da; devamını getiremedi. Ara sıra etkili geldiler. Ancak insiyatif Tottenham'daydı.

Redknapp ikinci yarı Walker'ın yerine Corluka'yla başlayınca, sağ kanat işlemeye başladı. Lennon ortalıkta gözükmeye başladı en azından. Lennon oyun içinde varsa, Tottenham için pozisyon var demektir. İkinci yarının 15 dakikalık bölümünde Tottenham gol atacak kadar pozisyon buldu. Ancak değerlendiremediler. Manchester United da çok silik bir futbol oynamadı. Aksine onlar da bol pozisyon bulmaya başladılar. Ancak kalede devleşen 40 yaşında bir Friedel vardı. Cleverley'in asistiyle Danny Welbeck şık bir kafayla skoru 1-0 getirdikten sonra Tottenham sahadan silindi. Vasatın altında bir tempoyla, şuursuzca oynamaya başladılar. Redknapp'ın müdahalelerinden hemen sonra Anderson'un golünün gelmesi de işin tadını kaçırdı. Anderson'un golünde Welbeck'in müthiş asistine de dikkat çekmek lazım. 87'de Rooney'in attığı gol şovun son perdesi oldu.

Şöyle ömürlük bir fotoğraf yakalanmış objektiflere. Olamadı şöyle enfes bir fotoğrafımız.

Bir de Friedel'a dikkat çekmek lazım. Şüphesiz Premier Lig'in en istikrarlı kalecisi. Tottenham'a transferini yaşından dolayı yadırgamıştım. Ancak dün inanılmaz bir performans gösterdi. Maçın hakkı kesinlikle 3-0 değildi. Friedel'ın emeklerine yazık oldu. Kendisinden 20 yaş küçük De Gea'dan daha gençti dün. Böyle oynarsa Gomes kaleyi anca kupa maçlarında görür.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -