Yazan : steven_stiffler 24 Ağustos 2011 Çarşamba

Madem lig işi bu kadar ciddi bir iş değil, madem deneme/yanılma yöntemiyle birşeyler yapabiliyorsunuz; o zaman şunların da lige heyecan getireceğini düşünüyorum. Çok iyi bir futbolseverimdir, öyle böyle değil. Ligin heyecanına bir katkımız olursa ne âla...

 • Maç kadroları 16 kişiye düşürülsün. Böylelikle bir 15 sene öncesine dönebiliriz, müthiş heyecan olur. Hem İngiltere'de kupa formatı hâla böyle. San Marino ve Andorra modelini örnek alıyorsak o ayrı. San Marino ve Andorra kadar olmasa da İngiltere'de de futbol fena değildir.
 • Türkiye Kupası'nda "Altın Gol" uygulamasına geçilsin. 90 dakikası 0-0 biten maçta, uzatmanın ilk dakikasında Sabri Sarıoğlu'nun atacağı bir altın gol hepimizi heyecanlandıracak ve futbolumuzun marka değerini yukarılara çekecektir.
 • Hadi Altın fiyatları pahalı, altın gol uygulaması büyük risk. E "Gümüş Gol" var. Uzatmada Ziya Doğan'ın takımının bala mala atacağı bir gol, ardından devre olana kadar savunmaya çekilmesi; Ayman'ın kesiciliği, Erdinç'in savunmadaki kritik müdahaleleri pek çok futbolsever için merak uyandıracaktır.
 • Ofsayt kaldırılabilir. Böylelikle daha çok gol izleriz, Lig Tv reytingleri tavan yapar. Sir Alex Ferguson'ın "Ofsaytta doğmuş" dediği Filippo Inzaghi bile Spor Toto Süper Lig'de İstanbul Büyükşehir Belediyespor forması giyebilir.
 • 3 korner bir penaltı olabilir. Tabi Alex'in gol olayını abartacağını düşündüğümüzde bu sistem federasyonun pek işine gelmez.
 • Oyuncu değişiklik hakkı sınırsız olsun. Böylelikle kadrodaki her futbolcu maçtan hevesini alır. Futbol çok eğlenceli bir oyun olur.
 • Şortlara da reklam alınabilsin. Allah aşkına, o ne öyle sade sade ? Şort dediğin afilli olur, desenli ve yazılı olur. Hiç mi denize gitmiyorsunuz ? Görmüyor musunuz şortları ? Sade futbol şortu mu olur hiç ?
Benden tavsiyeler bu kadar. Eskiden "bağırmayan taraftar siktirsin gitsin" derdik. Artık "decoder almayan siktirsin gitsin" diyoruz. Herşey futbolumuz için... Lig Tv decoderi almayan futbolsever mi olur alla'sen ? Biz decoder alacağız ki; Erman Toroğlu gibi kahve ağzıyla konuşan yorumcular, gömleğin yakalarını açıp yaptığı absürt yorumlar sayesinde maaş alacak. Alın,verin futbol ekonomisine can verin.

One Response so far.

 1. Adsız says:

  altına sadece imzamı atıyorum. klavyene sağlık.

  - tavsanayagi

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -