Yazan : steven_stiffler 11 Aralık 2008 PerşembeHani geçen sene o takımı,o ruhu görmüştük ya! Belki bu maçlık o ruh gelir de kurtarır diye düşlemiştim.

Oysa maça giden kadroda maçı çevirebilecek,bireysel yetenekleri üst düzeyde olan bir Kazım ya da Emre yoktu.Yedek kulübesine bakıldığında ise Ali Bilgin ve İlhan Parlak dışında kurtarıcı diye oyuna alınacak adam zaten yoktu.Aragones yine çift ön libero ile maça başlayarak,ne kadar kötü bir maç olacağının sinyalini vermişti nitekim.Kazanmaktan başka bir yolu olmayan takım çift ön libero oynamamalıdır.Haaa eldeki kadro bu dersin,bu şekilde oynatacağım dersin,tamam.İlk 45 dakika baktın istediğin gibi gitmiyor,birini çıkarıp ofans oyuncusu alırsın.Yok! Bizim Selçuk sakatlanıyor (ki fena oynamıyordu bence) yerine 'hadi bari İlhan Parlak girsin' hücumda çoğalalım diye düşünürken,takımı yavaşlatmaktan başka bir iş görmeyen Maldonado giriyor.Bunun mantıklı bir açıklaması yok.Bugün bunları düşünmek için bir hoca,'70 yaşında bir kurt hoca' ya da çok iyi bir futbol analizcisi olmaya gerek yok.Takım pozisyona girmekten aciz,ön libero alıyorsun oyuna.

Güiza yine sefilleri oynadı ilerde ve şaşırtmadı beni.Haaa adama destek yok falan diye düşünüyorum bazen ama,destek geldiğinde de çok etkisiz.Galip gelmemiz lazım,beraberliğe razı Kiev'e karşı,onların ekmeğine yağ sürercesine bir 11 ve futbolun sonucu ne yazık ki mağlubiyettir.

Edu,Gökhan Gönül bence maçın iyileriydi.Alex yine kendi mevkisinde oynamayınca varlık gösteremedi.Güiza'ya Maldonado'ya zaten alıştık.Ali Bilgin de topu alıyor,iyi niyetiyle birşeyler yapmaya çalışıyor derken,kendisi De Souza ailesinden zannedip saçma sapan hareketlerle top kaybediyor.Bu takım yönetimin eseri,bu takım hocanın eseri.Ama hiç birşey için geç olmadığını düşünenlerdenim.Zararından neresinden dönersek kârdır.Takımdan gideceklere şimdiden teşekkür edip bavulları hazırlatmak gerekir.Bunların başında da Aragones,Maldonado,Ali Bilgin,Can Arat geliyor benim fikrimce.

Aldığımız ne ilk mağlubiyet,ne son.Ne ilk veda,ne son.Önemli olan,herşeye rağmen içimizdeki Fenerbahçe aşkı.Galibiyetler coşkumuzu,mağlubiyetler tutkumuzu arttırır...Hatalardan dönmek için geç değil.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -