Yazan : steven_stiffler 22 Mart 2015 Pazar


Futbolda çalışırsın, oynarsın, yıldızlaşırsın ama bazı sıfatların da üzerine gerçek anlamda yapışması gerekiyor. Harry Kane'in üzerine "golcü" sıfatı bu maç itibariyle yapışmıştır. Öyle ki; birinci golde o karmaşada top kendiliğinden Kane'in önüne düşmüş, ikinci golde ise Harry Kane'in vurduğu yer bambaşka olmasına rağmen top savunmaya çarpıp doğru yere gitmiştir. Golcülük fazlasıyla futbol şansı gerektirir. Çalışmalarının karşılığında bu şans da Kane'in yanında olmaya başladı. Maçın kazananı yine Kane oldu. Özeti bile keyifli bir maç. Lloris'in erken sakatlığıyla oyuna giren Vorm'un 3 gol yemesi elbette iyi bir referans olmadı. Chadli'nin boş kaleye atamadığı 2 top da öyle. Leicester City'nin çok da kötü olmayan kadrosuna rağmen ligde Burnley kadar oynayamaması düşündürücü. Haftalardır kazanamıyorlar. Tottenham ise United mağlubiyetinin ardından kazanmaya yeniden başladı. İlk 4 şansı olmasa da 5-6'da bitirmeleriyle Avrupa Ligi vizesi alabilecekler. Kane daha önce kısa süre Leicester'da kiralık oynamıştı. Ligde 2 maçta toplam 4 gol attı eski takımına. Günün kaybedeni kendi kalesine attığı golle Schlupp gözükse de; bence attığı gole rağmen Nugent günün kaybedeniydi. Net pozisyonları kaçırdığı gibi bir de absürt bir penaltı yaptırdı.

Tottenham : Lloris (4' Vorm); Walker, Dier, Vertonghen, Rose; Mason (88' Dembele), Bentaleb; Townsend (58' Paulinho), Chadli, Eriksen; Kane.

Leicester : Schmeichel; De Laet, Morgan, Huth (76' Mahrez), Upson (46' Wasilewski), Schlupp; Nugent, James, Cambiasso (86' King), Vardy; Ulloa.

Sarı Kartlar : Chadli, Nugent, Rose.

Goller : 6', 13' ve 64'(penaltı) Harry Kane, 38' Vardy, 50' Morgan, 85' Schlupp (kendi kalesine), 90' Nugent.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -