Yazan : steven_stiffler 14 Ocak 2013 Pazartesi

Geçen hafta söylemiştim. Lazio şampiyonluk yarışında müthiş bir inanç ve özgüvenle oynuyor. Juventus'un Parma'ya karşı puan kaybedeceğini de söylemiştim. Her ne kadar aykırı bir sistemi olan Donadoni çalıştırsa da; Parma kaliteli takım. İtalya'da daha 18 hafta var. Kadro kalitesi rakiplerinden birkaç adım önde olan Juventus hala favori. Ancak Lazio da bu yarışı götürecek kapasiteye sahip gözüküyor.

Lazio için zor olan geçen haftaydı. Çok hakederek kazanmışlardı ve bana ilk defa zirve yarışı için bu kadar ümit verdiler. Atalanta'nın kadrosu iyi ancak oturmuş bir takım değil. Lazio'nun puan kaybetmesi sürpriz olurdu. İlk yarı iki takım da birbirini yokladı. Lazio ligde kendini çok kabullendirmiş. Atalanta arkayı sağlama almayı düşündü. Dolayısıyla çok etkili gözükmedi. Oynamaktan ziyade oynatmamayı düşünen rakibi gören Petkovic, ikinci yarıya risk alarak başladı. Floccari oyuna girdi ve çift forvete döndüler. Tedbir olarak da Lorik Cana oyundaydı. Alvaro Gonzalez'in karşıladığı ekstra iş gücü bu maçta yoktu. Olası kontraatakları frenlemek için Lorik Cana doğru tercihti. Beklentileri karşılayamayan bir sezon geçiren Floccari, attığı tartışmalı golle Lazio'ya üstünlüğü getirdi. Golde Floccari'nin eline çarpıyor top, Atalanta'lı oyuncular itirazlarında haklı. Bilinçli olmasa da bir elle kontrol ve gol olayı var. O pozisyondan birkaç dakika önce Atalanta kanat oyuncusu Giorgi'nin çizgiden çıkardığı bir top var ki; muazzam. Golden sonra iyice oyundan düşen Atalanta, Lazio'yu pek çok defa savunmada karşılamak zorunda kaldı. Mauri'nin müthiş ortasına da ters vuruş yapan Brivio skoru tayin ederken, Lazio Juventus ile puan farkını üçe indirdi.

Lazio : Marchetti, Konko, Biava, Ciani, Radu, Ledesma, Mauri, Lulic (46' Cana), Candreva (46' Floccari), Hernanes, Klose (87' Cavanda)

Atalanta : Consigli, Raimondi, Stendardo, Canini, Brivio, Carmona, Moralez (74' De Luca), Bonaventura, Cigarini, Giorgi (81' Parra), Denis (85' Radovanovic)

Sarı Kartlar : Candreva, Stendardo, Raimondi, Cigarini, De Luca, Ciani, Carmona

Kırmızı Kart : Carmona

Goller : 67' Floccari, 77' Brivio (kendi kalesine)

Zirvede puan durumu :

Juventus 45
Lazio 42
Napoli 40
Inter 38

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -