Yazan : steven_stiffler 27 Ocak 2013 Pazar

Çoktandır unuttuğumuz bir görüntüyle bitti Gaziantep deplasmanı... Futbolcuların az sayıda deplasman taraftarıyla karşılıklı tezahüratları. Bu görüntüyü çok özlemiştik, çok beklemiştik.

Son 3 maçta sadece 1 puan almamıza rağmen ligden kopmayışımız, umutları sağlam tutma sebebiydi. Gaziantepspor deplasmanı her zaman zor oluyor, ancak takımın deplasman fobisi galibiyet ihtimalini daha çok düşündürüyordu. Fenerbahçe'yi son haftalarda beğendiğimi söyleyeyim. İstek var, hırs var; eksik bir şeyler ise hâla var. Elazığspor beraberliği çok ekstra puan kaybıydı. O puan kaybı Gaziantep'te olsaydı, o kadar ekstra sayılmazdı. Ancak Elazığspor beraberliği lüks olurken, Gaziantepspor maçında da galibiyetten başka bir seçenek bırakmıyordu. Mehmet Topuz önemli futbolcu, her zaman kadroda olması gerektiğine inandığım; joker bir isim. Sağ kanatta başladığı maçı sağ bekte bitirdi. Aynı zamanda maçın kahramanlarındandı. Dün ilk yarıda aslında kötü de oynamadık. Gol atma isteğiyle pek çok girişimimiz oldu. Ancak ceza sahası etrafında etkisiz kaldık. Sow'un yalnızlığı paylaşılmıyor çünkü... Yediğimiz kontraatak golünden önce Meireles'e yapılan faulün es geçilmesi ve Kuyt'ın saçma sapan top kaybı gole çıkarılan davetiyeydi. Yine her zamanki gibi bu sezon golü bulunmayan bir oyuncu, ilk golünü Fenerbahçe'ye attı.

İkinci yarıda baskılı bir başlangıç bekliyordum. Takımın 10 dakikalık futbolu çok memnun etmedi. Maçın genelinde hücumda bal yapmayan arı gibiydik. Üretmeye çalıştık ama beceremedik. Mehmet Topal ne yapar ? diye eleştiriyordum ki, müthiş mücadelesine yakışan bir asist yaptı. Gol yine tanıdıktı, takımın her şeyi değil belki ama pek çok şeyi olan Moussa Sow. Fenerbahçe'nin en büyük sorunu kapanan takımları açamamak. Dün Gaziantepspor kapandıkça içim daraldı. Neyse ki; Semih Şentürk maç 0-0'ken kaçırdığı golden daha zor bir pozisyonda, yine sol ayakla topu ağlara gönderdi ve çoktandır unuttuğumuz deplasman galibiyeti keyfini yaşattı.

Bireysel performanslara bakarsak; Volkan'a çok iş düşmedi. Orhan Şam idare etmeye çalışıyordu ama yine yetersizdi. Bekir çok iyiydi. Egemen golde hatalıydı. Hasan Ali özellikle ikinci yarı çok iyiydi. Cristian yine ruhsuztu. Meireles çok iyiydi, dönen topların çoğunu topladı. Kuyt her zaman mücadele ediyor ama performans olarak dün kötüydü. Mehmet Topal iyi mücadele etti, oyuna katılım gösterdiği bölümde gol attırdı. Mehmet Topuz maçın en iyisiydi. Sow yine her zaman alıştığımız gibiydi. Semih ise; oyuna girdiğinden beri faul yapsa da; galibiyet golünü atarak nöbetçi golcü unvanını hatırlattı.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -