Yazan : steven_stiffler 7 Haziran 2012 Perşembe

Lazio için çok detaylı bir gelecek sezon planlaması yazmayı düşünüyordum. Ancak teknik direktörlüğe Petkovic'in getirilmesiyle hevesim kırıldı. Igli Tare'yi Brescia'da oynarken, Roberto Baggio ile oynarken beğenirdim. Hep iyi bir forvetti ama iyi bir golcü değildi. Lazio'da oynadığı dönemde de çok gol atamadı. Lazio ile simgeleşmişliği de yok. Neden, nasıl Lazio'ya sportif direktör yapıldı anlayamadım. Lotito gibi bir başkandan Igli Tare gibi bir hamle beklenebilirdi. O Igli Tare, sportif direktörlük sıfatıyla Lazio'nun transferlerinde önemli rol oynuyor. Hernanes transferinde de oynamıştı, hakkını vermek gerek. Ancak genel olarak vizyonsuz bir transfer politikası izlediğini düşünüyorum.

Lotito ve Igli Tare'nin büyük şanslarından biriydi Edoardo Reja. Apar topar takıma getirilmişti, risksiz ve temiz bir hamleydi tecrübeli hoca. Fenerbahçe'nin zorda kaldığında risksiz hamlesi Daum olmuştu ya, Lazio'nun Reja hamlesini de ona benzetmiştim. Reja takımı ilk sezon kümede tutmayı başardı. Sonra hep üst sıralara oynattı. Hem de mütevazı sayılabilecek bir kadroyla... Biava-Dias gibi yetenekleri kısıtlı iki stoperden müthiş verim aldı. Takımı hep üst sıralara oynattı. İki sefer istifa etti, kabul edilmedi. Ancak bu sezon sonundaki istifası kabul edilerek yollar ayrıldı. Yerine ismi geçen isimler; Zola, Di Matteo ve Dunga'ydı. Ben Zola'yı hep Lazio'nun başında görmek istemişimdir. Farklı bir tat ve heyecan getirir diye düşünüyorum. Di Matteo ise Şampiyonlar Ligi zaferinden sonra Lazio için zor bir ihtimaldi. Dunga'yı ise oldum olası sevmem.

Igli Tare'nin İsviçre'yle iyi ilişkileri var. Gitti İsviçre'den buldu hocayı... Bizim de çok yakından, Samsunspor'dan tanıdığımız Vladimir Petkovic. İyi bir hoca olabilir. Ancak Serie A ve Avrupa Ligi için yetersiz olduğunu düşünüyorum. Lazio'ya çok fazla birşey katacağını düşünmüyorum. Belki de Türkiye'den sonra en çok teknik direktör değiştirilen ülke olan İtalya'da çok uzun ömürlü bir çalışma süresi olacağını düşünmüyorum. Lazio'nun bir de Burak Yılmaz ısrarı var ki; sormayın. Lazio önümüzdeki sezon antipatik bir takım olabilir.

Pazar günü bir gazetede okudum. Eski Samsunspor teknik direktörü Petkovic'in Lazio'yla anlaştığı ve Türk yöneticilerinin futboldan ne kadar anlamadığı haber yapılmıştı. Ancak haberde bir detay vardı. "Samsunspor'a Sion'dan gelen teknik direktör Petkovic" yazıyordu. Petkovic, Samsunspor'a Young Boys'tan gelmiş; görevi son bulunca Sion'a geçmişti. Türk yöneticilerin futbol yönetme işini çok iyi beceremediğini kabul ederim. Ancak bunu haber yapan basının aynı haber içinde hata yapması kabul edilemez. Sanki basın futbolu çok iyi yazıyormuş gibi...

One Response so far.

  1. Adsız says:

    Burak konusunda olan fikirlerin fener trabzondan kaynaklaniyor bana Gore Adam Daha napsin ? Milli takim hazirlik maclarinda bile oynadiginda takir takir oynadi petkovic konusuna gelicek olursak karizmasini futbola yansitirmi? zaman tanimak lazim koskoca Inter koskoca Liverpool kimlerle anlasti biliyorsun ?

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -