Yazan : steven_stiffler 29 Mart 2012 Perşembe

Şu galibiyet sayesinde yaşamımdaki bütün stres ve çalkantıyı üzerimden atmış gibi hissediyorum. Siz çok yaşayın Potanın kraliçeleri. Sen çok yaşa Birsel Vardarlı!

Çok iyi olmayan Galatasaray karşısında Taurasi ve Prince'in skorer oyununu engelleyemeyince ilk yarıda oldukça zorlandık. Üstelik ilk yarıda yerlilerden katkı alamadık. Matovic iyi başladığı maçta devamını getiremedi. Angel erken faul problemine girdi. Penny ve Nevriye'den katkı alamadık. Galatasaray ise berbat guardı Işıl'a rağmen; Taurasi, Charles ve Prince ile skora gitmeyi başardı. Bizim en etkili oyuncumuz ise Zane Tamane'ydi. 44-36'lık skor ile soyunma odasına gittiğimizde dahi içimde kaybedeceğimize dair en ufak bir his yoktu.

İkinci yarı ekran başına geçtiğimde farkı eritmiştik bile... Yakaladığımız 18-4'lük müthiş seri ile öne geçtik. Bir daha da bırakmadık. İlk yarı her zamanki görüntüsünden uzak gözüken Birsel Vardarlı'nın devreye girmesi Galatasaray'a yetti bile... Zane Tamane'nin etkili oyununu sürdürmesi, Elina Babkina'nın da beklentinin üzerine çıkan etkili performansı maçı Fenerbahçe'ye getirdi. Penny Taylor'ın sakatlığından dolayı oyundan erken alınması, Esmeral'in kötü ötesi performansı bile Fenerbahçe'yi durdurmaya yetmedi. Zaten Birsel sazı ne zaman eline alsa Fenerbahçe'yi durdurmak o kadar imkansızlaşır. Bir de Birsel'i Işıl ile kıyaslar ki onu hiç sormayın.

Son çeyrekte takım halinde iyi oynadığımızı düşünüyorum. Uğruna çeşitli dümenler çevirdikleri Taurasi'nin bireysel oyunu da işimizi oldukça kolaylaştırdı. Bu kupa için iyi kadro kuran, onca para harcayan Galatasaray'ın hevesi yine kursağında kalırken; Fenerbahçe Avrupa'daki namağlup gidişatını sürdürdü. Bu muazzam tribünün hakkı bu galibiyetti. Tribünde ezerek başladığımız maçı, sahada ezerek bitirdik. Final için son bir maç var artık. Ondan sonra inşallah bir Avrupa Şampiyonluğu daha kutlayacağız. Fenerbahçe kadınları hem sahada, hem tribünde, her yerde...

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -