Yazan : steven_stiffler 25 Mart 2012 Pazar

İsmi lazım olmayan kişi 3-4 yıl önce bunun temellerini atmaya çalışmıştı. Hadi objektif olalım, atmıştı diyelim. O zamanki Fenerbahçe kadrosu ligde şampiyon olacak kalitede bir kadro değildi, ancak büyük bir direnç ve inanç ile şampiyon olmuştu. Ertesi yıl Avrupa'da ses getirecek takım kuruldu. Şüphesiz bu takımın en büyük kozu Ekaterina Gamova'ydı. Çok güzel bir adam, çok güzel bir hocamız; Jan de Brandt'ımız vardı. Cannes'daki dörtlü finalde kupayı kılpayı kaybettik. İşte pek çoğumuz ilk defa o gün voleybol için gözyaşı döktü.

Geçen sezon dörtlü final maçları evimizde, ayağımızın dibindeydi. Zaten voleybola ilgisi artan ve her maç salonda belli bir kitle oluşturan Fenerbahçe taraftarı için büyük bir nimet, bu sayede takım için de büyük bir avantajdı. Fenerbahçe'ye karşı her zaman ekstra hırsla oynayan Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom'a mucizevi bir şekilde kaybettik. Kupayı onlar kazandı. Az sayıdaki sözde taraftarlarıyla coşkuları bizimkisi kadar olamazdı.

Dörtlü finallerde üçüncü yılımızda yine en büyük favoriydi. Bu kez oldu, bu kez sevinçten ağladık! Son 3 yılda 3 Final Four'da da mücadele eden sadece Fenerbahçe. Bugünkü rakibimiz Cannes da ikinci kez Final Four'daydı. İyi takım ancak bizim seviyemizde değil. Büyüklerimiz; "Her işte bir hayır var" derler ya, işte öyle birşey... Acıbadem ile 2 yılda gelmeyen şampiyonluk, Universal ile 1 yılda geldi. Çok da güzel oldu, çok da keyifli oldu. Acıbademler, Universaller gider; Fenerbahçe kalır. Armanın Gururu diye bağrımıza bastığımız Sarı Meleklerimiz kupayı aldılar. Saat 01.00'de Sabiha Gökçen'de olacaklar.

Bu kadro ile kupayı alamamamız mucize olurdu. Kim Yeon Koung muazzam bir kazanç... Logan Tom büyük tecrübe, Sokolova da öyle. Naz ve Eda kendilerini inanılmaz geliştirdiler. Fabiana mükemmel oyuncu. Ze Roberto hâla gözümde bir Jan de Brandt değil ama iyi hoca. CEV ödüllerde yine saçmaladı. Nihan ve Fabiana'nın ödül alamamasına çok şaşırdım. Ayrıca katıldığı her Final Four'da ödülleri süpüren Gamova, bu kez Kim Yeon Koung'un gölgesinde kaldı. En güzel yanı; kupa Metris'e gidecek. Bugünü en çok hakeden insana...

Gururumuzsunuz Sarı Melekler! Şimdi dış hatları yakma zamanı...

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -