Yazan : steven_stiffler 7 Mart 2011 Pazartesi

Biz futboldan başka spor bilmezdik. Belki biraz basketbol severdik. Ama voleybolu bilmezdik. Milli Takım "Filenin Sultanları" lakabı ile başarı yakalarsa eğer az çok takip ederdik. Sonra Mehmet Ali Aydınlar diye büyük bir adam çıktı. Önce Fenerbahçe taraftarına voleybolu sevdirdi. Sonra Türk Voleybolu'nu Dünyaya tanıtmak için çaba gösterdi. Bunu da 3-4 sene gibi kısa bir zamanda başardı. Eskiden voleybol maçlarına bedava girilirken bile salon dolmazken; bugün salonda yer kapma mücadelesi içine girdik. Final Four'u İstanbul'a aldırdık. Geçen sene yarıda bıraktığımız filmin devamını kendi topraklarımızda çekme şansını yakaladık. Bugün satışa çıkan biletlere pahalı fiyatlarına rağmen yüklendik. İlk defa bir voleybol organizasyonu için Biletix sitesi bu kadar yoğunlaşmıştır. Final günü için biletimi aldım. Tahminimce Pesaro ile finali oynarız. Ancak Vakıfbank'ı da küçümsememek lazım. Rabita Bakü iyi ve yeni bir takım. Ancak şanslı kuraları sayesinde F4'ü gördü. Pek şans tanımıyorum ama sempatik buluyorum Rabita Bakü'yü.

Voleybol gibi pek ilgi görmeyen bir spor dalının birkaç senede geldiği bu nokta sevindirici. Geçen sene Cannes'da bir filmi gözyaşlarıyla yarım bırakmıştık. Bir damla gözyaşınız, bin kupa eder demiştik. Şimdi o filmin devamı için 13 gün beklemek zorundayız. Yolun sonu Şampiyonluk olsun.

One Response so far.

  1. Bir tahmin: Set vermeden şampiyon olacağız.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -