Yazan : steven_stiffler 13 Mart 2011 Pazar

Hafta boyunca Bilica'lı kadrolar kurduk istemeye istemeye... Neyse ki Gökhan Gönül yetişti yine. Riske atılmaz diye düşünüyordum ama muhtemelen kendisi oynamak istemiştir. Bekir'i nihayet kendi yerinde, stoperde izleyebildik. Bir sürpriz de Dia yerine Stoch'un oynaması oldu.

Ziya Doğan gibi ultra defansif, çirkin bir futbol oynatan hocanın yerine; Yılmaz Vural gibi hücum oynatmayı seven bir ismin gelmesi Konyaspor üzerinde farklı bir etki oluşturmuş. Eğer bugün Ziya Doğan olsaydı; savunmayı aşma stresiyle uğraşabilirdik. Tıpkı geçen sezonki Diyarbakırspor maçı gibi olabilirdi. Neyse ki Yılmaz Vural'ın açık futbol oynatma sevdası, bizi daha rahat oynamaya yöneltti. Konyaspor savunmasında Zayatte ve Meija gibi iki tecrübeli isim olmasına rağmen; bugün bizim preslerimiz karşısında çok hata yaptılar. Eskiden bu presi sadece Emre, Mehmet ve Gökhan Gönül ile yapabiliyorduk. Şimdi bakıyorum; Cristian basıyor. Alex en önde basıyor. Niang uçta zorluyor. Uzun zaman sonra şans bulan Stoch'ta da farklı bir istek ve azim olunca; ileride çok top kazandık. Bunlardan birisini gol yapıp; diğerlerini şanssızca harcadık. Özellikle Niang'ın ve Stoch'un bulduğu pozisyonlardan birisi gol olsa ikinci yarı farkı daha da arttırabilirdik. Neyse ki Daum zamanında golü bulamadıkça yaşadığımız stresi son haftalarda Aykut Kocaman ile yaşamıyoruz. Taraftarın takıma verdiği güven hissini özlemişim. Homurdanmalar olmadıkça sahaiçindeki futbolcunun da kafası rahat oluyor. Bu da varsın 2. golü getirmesin anasını satayım. 1-0 olur, bizim olur.

Stoch gibi duygusal bir futbolcunun golleri atamadıkça yaşadığı sıkıntı biraz üzdü beni. Genç oyuncu, duygusal yönü de çok ağır basıyor. Bu da olumsuz etkiliyor futbolunu. Stoch'un Dia'dan artısı isabetli şutları. Dia'nın Stoch'tan artısı; çok daha kolay adam geçmesi ve daha süratli olması. Yoksa ikisinden hangisi oynasa fark etmez bu tip maçlarda. Kral Semih'in gol atmasını özlemişim. Yorgunlaşan ve etkisiz kalan Niang'ın yerine; tam vaktinde oyuna dahil edildi. Golden önce Caner'den ısrarla topu istemesi, aldığı topu ustaca köşeye bırakması özlenen Semih'i hatırlattı. Emre kendi kendine sakatlandı yine... Bir futbolcunun başına en sık gelen, en kötü sakatlanma şekli. Bizde de nasıl bir şans varsa; hep oyuncularımız kendi kendine sakatlanıyor. En son Selçuk kendi kendine sakatlanmıştı. Emre'nin oynamayacağını düşünürsek; haftaya derbide orta alanda biraz sıkıntı olacaktır. Cristian-Selçuk ikilisi yerine Mehmet Topuz-Selçuk ikilisi tercihimdir. Galatasaray orta sahasına karşı Mehmet Topuz'un Cristian'dan daha verimli olabileceğini düşünüyorum. Muhtemelen kanatlarda da Dia ve Özer oynar.

Haydi bastır Fenerbahçe! Şampiyonluk istiyoruz...

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -