Yazan : steven_stiffler 21 Eylül 2015 Pazartesi


Molde'de çok karmaşık gözüken tribün beklediğimden çok daha iyiydi. Biliyorum taraftarın büyük bölümü Pereira'dan ve takımdan çok memnun değil ama bunu tribüne yansıtmadılar. "Lider geliyor lider" eşliğinde takım sahaya çıktı. İyi başladık, çok üretemesek de fena oynamadık ve erken gol bulduk. Bursaspor'un kağıt üzerinde çok iyi bir kadrosu olsa da onlar da bizim gibi tam anlamıyla takım olamamış. Dün akşamdan aklımda kalanları kısa kısa derleyeceğim :

* Nani çok büyük yıldız. Geldiğinde Van Persie'den daha fazla katkı yapacağını düşünmüştüm, şu an öyle bir performansla başladı. Ligdeki 5 maç 3 gol 2 asistlik performansı tam anlamıyla Alex performansı. Skor katkısı bir tarafa, saha içinde de takımın lider oyuncusu.
* Şu ana kadar iyi futbol oynayabilen bir takım olamadık. Taraftarı heyecanlandıracak kadar pozisyona giremedik ama vermedik de. Dün akşam yine öyle bir maç oldu. Sorun şu ki; bunlara rağmen güven vermeyen bir savunma göbeğimiz var.
* Gecenin etkisizleri eski Bursalılar. Ozan, Şener ve Fernandao etkisizdi. Fernandao'nun çok daha fazla topla buluşturulması gerekiyor.
* Raul Meireles ise Appiah oyunu oynadı. Hep söylerim, geldiği günden beri severim. Keşke bu performansını istikrarlı bir şekilde sürdürebilse... Taraftar tarafından mimlenmiş olması ve eski gücünde olmaması gibi dezavantajları önemli.
* Markoviç heyecan vericiydi. Topu alıp giden oyuncu özlemişim. Topu böyle alakasız bir uzaklığa atıp koşuyor ya, yakalama ihtimalini bilip heyecanlanıyorsun. Bu duyguyu özlemişim. Oyundan çıkarılması hatalı tercihti.
* Topal dün akşam bu sezonun iyi maçlarından birini oynadı, kritik müdahaleleri oldu.
* Sezon başında Hasan Ali'yi gidecekler listesine yazanlar vardı. Kapasitesi belli ama bu sezona çok formda girdi ve hala ligin en iyi 2. sol bek oyuncusu. Dün akşamın tartışmasız yıldızlarındandı.
* Tribünden gördüğüm kadarıyla Hasan Ali-Nani ikilisi, Caner-Nani ikilisinden daha iyi anlaşıyor. Eskişehirspor maçından beri fikrim sabit.
* Van Persie'den 15 civarı gol bekliyorum ama özellikle böyle kritik goller bekliyorum. Dün akşam galibiyeti getirdi.
* Her iki gol vuruşu da usta işiydi ve o vuruşları ancak Nani - Van Persie ikilisi yapabilirdi.
* Her iki asist de alkışlanacak cinstendi.
* Uygar Mert Zeybek heyecan ve umut verdi.
* Maç sonu tribün çok keyifliydi.
* Bursaspor'da Faty çok iyi futbolcu.

Haftaya Beşiktaş'a karşı Sow'un yokluğunda 0-0 başlayacağız.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -