Yazan : steven_stiffler 28 Eylül 2015 Pazartesi


Dünkü Tottenham - Manchester City maçı hakemi son dönemde izlediğim en kötü hakemlerden biriydi. Daha kötüsünü ne zaman izlerim diyordum ama sağolsun Türk hakemliği hemen cevap verdi. Halis Özkahya bir derbiyi daha katletti. Yine bol gollü, aslında keyifli bir Fenerbahçe - Beşiktaş derbisi izlemiş olmak yenilgiye rağmen güzel olabilirdi. Tüm derbileri kazanıp şampiyon olamadığımız sezonlar çok. Maçın genelinde Beşiktaş çok etkisizdi. 4-5 kere kaleye gelip 3 gol atmış olmaları yine bir futbol şansıydı. Elbette yine bir Fenerbahçe şanssızlığı söz konusu. Hakemin hatalarını ilk yarıda kasıtlı düşünmedim ama maç bittiğinde ben de öfke doluydum. Tek tek yazmaya gerek yok. Beşiktaş'ın ofsayt golü, Mario Gomez'in faulle attığı gol, Ersan'ın oyundan atılmaması skandaldı. Bunların yanında Volkan Şen'in tamamı çizgiyi geçmeyen topta attırdığı gol enfesti. Aynı zamanda hakemin maç boyunca en kritik doğru kararıydı. Gel gör ki; maçtan sonra Fenerbahçe aleyhindeki tüm hatalar değil de Fenerbahçe'nin çizgiyi tamamı geçmeyen topu konuşuldu. Mide bulandırıcı futbol ortamımız yine kendini hatırlattı. Haftalar ilerledikçe tam bir panayır ortamı oluşacak, Fenerbahçe arayı açmasın diye zaman zaman doğranacaktır. Herkes biliyor ki; Vitor Pereira ne kadar hata yaparsa yapsın takım diğerlerinin çok önünde ve şampiyonluğun bir numaralı adayı.


Hakemin maça etkisini bir tarafa bırakıp Fenerbahçe'ye dönelim. Fernandao tercihi hatalıydı ama öyle bir karar ki; Van Persie'yi oynatsa "triplere boyun eğdi", Fernandao'yu oynatsa "Van Persie'yi nasıl yedek bırakır?" diye tepki görecekti Vitor Pereira. Dün akşam Van Persie oyunda olduğu sürede hem gol attı, hem direkte patlayan kafa vuruşu var. O top Galatasaray balıyla girerdi ama bizdeyken vuran Van Persie bile olsa girmiyor işte. Hollandalı dün mesajı verdi. Artık forma Van Persie'nin. Markoviç çok güzel futbolcu, insan izlemeye doyamıyor. Nitekim bu maçta da öyle oldu, çok erken sakatlandı. Yerine giren Volkan Şen ise özellikle golde Markoviç'i aratmadı. Kjaer'in kötü performansını 1- sakatlıktan dönmesine, 2- Bruno Alves'in ekstra yükler yüklemesine bağlamak istiyorum. Caner dökülüyor, acilen toparlanması lazım. 2 maçtır sanki Josef de Souza'yı da arıyor gibiyiz. Beşiktaş oldukça kötü takım ama Mario Gomez çok klas golcü. Necip'in oynadığı bir takımı yenememek da ayrıca üzücü. Fernandao'nun kaçırdığı pozisyonlar gecenin akılda kalan diğer anları. Volkan da dün çok kötüydü, neredeyse her top gol oldu. Rüştü'nün 4-3'teki performansını hatırlattı. Meireles son 3 maçtır çok üst düzey oynuyor. Nani ise gecenin hayal kırıklığıydı, hiç etkinlik gösteremedi. Yine de maç boyu üstün oynayan taraf olmak güzel ve umut verici oldu. Bence bu maç mağlubiyete rağmen hocaya kredi açtı. Yine de Van Persie - Pereira gerginliğinin bir an önce çözülmesi lazım. Sadece malzeme vermesi açısından bile takıma zarar veriyor.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -