Yazan : steven_stiffler 14 Temmuz 2013 Pazar

Selamlar. 1 aydır Bakü'deyim. Bakü'de olmam bir yana, maalesef iş dışında hiçbir şeye vakit bulamadım. Gezemedim, yazın tadını çıkaracak faaliyetlerde bulunamadım. Haliyle o kadar yoğunluk arasında blog aklıma bile gelmedi. Blogumun ana konularından Tottenham ve Lazio yeni sezon formalarını tanıttı. Öncelikle Tottenham'dan tanıtım geldiği için, Tottenham formalarını kısaca yorumlamak ve yıllık geleneği sürdürmek istiyorum. Vakit bulduğumda Lazio'nun formalarını da yazacağım.

Lazio sempatimin çocukluğumda efsane bir takım olmasının yanı sıra, müthiş formalarının da payı vardı. Tottenham sempatimde ise sade formalar başrol oynuyordu. Puma markasıyla yapılan Tottenham formalarını genellikle beğenmişimdir. Ancak son 2-3 sezondur Londra temsilcisi formalarda sınıfta kalıyordu bence. Hani sadelik yine iyi, güzeldi ama gidip İngiltere'den forması alınacak bir hali de yoktu. Under Armour, Tottenham'da başka hiçbir takımda görmediğim bir marka hâla. Bu sefer daha şık bir iç saha forması yapmışlar. Yine sadelik ön planda. Forma bana 90lı yıllarda İngiltere'de giyilen sade formaları hatırlattığı için çok beğendim. Ayrıca HP göğüs reklamı da şık durmuş bence. Uzun uzun yazılardansa, tek bir logonun oluşturduğu göğüs reklamlarını tercih ederim. Formanın fiyatı türk lirasıyla; 186 lira. Oğlum çok pahalı ya!

Deplasman formasında ise tercih yine maviden yana olmuş. Maviyi ve mavi giyen takımları severim. Ancak şu Tottenham'ın kullandığı mavi tonunu sevmiyorum. Çok cırtlak duruyor. Geçen sezon Leeds United'ın giydiği deplasman formasındaki mavi ton kullanılsa çok daha şık olurdu bence. Kaleci formasında ise tercih turuncudan yana kullanılmış. Tanıtılan formalar arasında Alternatif forma ve ikinci bir kaleci forması yok. Sezon içerisinde alternatif forma tanıtımı gelebilir. Kaleci forması ise mutlaka gelir.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -