Yazan : steven_stiffler 10 Mayıs 2014 Cumartesi

En son Arsenal maçına gitmiştim. O günün üzerinden kısa bir tatil macerası ve askerlik macerası geçerken; sezonun tüm maçlarını da kaçırmış oldum. Askerde 5,5 ay boyunca şampiyonluk gecesinin hayalini kurmuşken; hasrete bir son vermem gerekti. Rize maçına kısmet olmamıştı ama Karabük maçı ile birlikte hasrete son verdim. Şükür kavuşturana... Üstüne bir de Fenerbahçe şampiyon futbolunu oynarken keyiflendik. Garantiledikten sonra bünyemiz pek alışık değildir kazanmaya, genelde içeride-dışarıda kaybederiz. Geçen haftaki Akhisar maçı da bunun örneklerinden olmuştu. Bir hatırladığım 2007'deki Ankaragücü maçı var kazandığımız.

Dün akşam kutlama olmasa da; stadın süslenmesi ve sponsorlar ile bile olsa açılan pankartlar şıktı. Ülker'in hazırladığı pankartta Ülker yazısı kocaman olsa da; Türk Telekom'un hazırladığı, oyuncularımızın yer aldığı pankart oldukça başarılıydı. Ersun Yanal'ın genç oyuncuları oynatmasını isteyenler var. Ancak ben taraftarın önündeki son maçta şampiyon olan as oyuncuların oynaması ve onurlandırılması taraftarıyım. Zira futbolcular maça büyük keyifle çıktılar, büyük keyif ile stressiz bir maç oynadılar ve tribünler tarafından tek tek alkışlandılar. Şampiyonluğu hakeden taraftar ile şampiyonluğu hakeden takımın bütünleşmesi geceyi unutulmaz kılan görüntülere sahne oldu. Fenerbahçe'nin rahat bir kafayla hep bu şekilde oynayacağını düşünüyorum ben. Maçın uzun bir bölümünde Karabükspor'un kaleye şutu yoktu. Her oyuncumuz istekli; bu güzel geceyi galibiyetle, hatta farklı galibiyetle süslemeye niyetliydi. Özellikle Emre'nin golü de jeneriklikti.

Selçuk'un oyuna girmesiyle birlikte elden ele dolaştırılan kağıdın bir goygoy olduğunu tribündekiler hemen anladı. Kağıt her el değiştirdiğinde "Oleeeeey" çekildi. En son Volkan'ın kağıdı gösterdiğinde ne yazdığını elbette merak ettik ama Twitter bu merakımızı çabuk giderdi. Bizim için güzel, diğerleri için sinir bozucu bir espriydi. Yalnız maç oynanırken böyle bir şey yapılması oldukça büyük dalga. Ben Mehmet Topuz'un fikridir diye düşünmüştüm ama Volkan'ın fikriymiş. Biz de en az sahadaki futbolcular kadar eğlendik.

Güzel bir geceyi, güzel bir futbolla kapattık. Çok özlediğim tribün ortamına kavuştuğum için de oldukça mutluyum. Pazar günü son kutlamamızı yapacağız. Bir sezonun değil, son 3 sezonunun acısını çıkartacak bir kutlama olacağını umuyorum.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -