Yazan : steven_stiffler 18 Nisan 2016 Pazartesi


Simone Inzaghi 2'de 2 yaptı. Futbolculuğunda kardeşi Filippo'nun çok gölgesinde kalan Simone teknik direktörlük kariyerinin ilk 2 maçını kazanarak ışık verdi. Bu sezon Lazio'yu çok hevesle izleyememiştim, takımın üzerinde bir ölü toprağı vardı. Pioli'nin gidişi ve Simone'nin gelişiyle her şeyden önce bu ölü toprağını üzerlerinden attılar. İki haftadır da kazanıyorlar. Bunun yanında iştahlı futbolları da göze çarpıyor. Bahsi geçmişken Filippo Inzaghi'nin de tribünde kardeşine destek olduğunu not düşelim. Baskılı başlangıçla birlikte Candreva'nın erken penaltı golü, ilk yarıda bariz değil ama gözle görülür derecedeki üstün oyun devre bitmeden Onazi'nin attığı golle takımı rahatlattı. Pioli'nin çok kullanmadığı isimlerdendi Onazi. Yıllardır ha oldu ha olacak deniyor ama Simone Inzaghi ile en azından sezon bitmeden ışık verme şansını elde etti. Balde Keita'nın da yeni hocasıyla birlikte bir çıkışa geçeceğini düşünüyorum. Çarşamba günü Juventus maçı var, Simone için çok zorlu bir sınav olacak ama Juventus'un puan farkını iyice açmasının rahatlığı olursa puan koparabilir.

Lazio : Marchetti; Patric (84' Basta), Gentiletti, Hoedt, Lulic; Biglia, Onazi, Parolo; Candreva, Keita Balde (63' Felipe Anderson), Klose (71' Djordjevic).

Empoli : Pelagotti; Laurini, Cosic, Costa, Rui; Croce, Paredes (69' Diousse), Büchel; Saponara; Piu (59' Levan), Pucciarelli.

Sarı Kartlar : Cosic, Keita Balde, Biglia, Parolo, Levan.

Goller : 6' Candreva, 44' Onazi.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -