Yazan : steven_stiffler 4 Kasım 2014 Salı


Lazio'nun haftaiçinde Verona'yı da yenmesini bekliyordum ama olmadı. Deplasmanda beraberlik iyi sonuç. Son haftalarda oynanan futbolla çıta da yükselmiş gözüküyor. Çok övülen Roma ile puan farkı 3, lider Juventus ile ise 6. Lazio sezonun sürprizi olabilir mi bilmiyorum. Reja zamanında da böyle başlangıçları olur, ikinci yarıda 7-8. sıralara inerlerdi. Sezonu 5-6.sırada bitirmeleri kâr sayılırdı. Cagliari, Zeman'ın çılgın futbol anlayışıyla ilgi çekse de bu maçta görüldü ki savunma yapmayı bilmeyen bir takım. Son gol affedilir, beraberlik ararken açık verdiler. Ama diğer 3 gol savunma yapmayı bilmemelerinden kaynaklanıyor. Yine de ilginç bir detay var. Cagliari 10 kişi bile olsa, 3-0 geriden bile gelse maçı çevirebilecekmiş korkusu veriyor. Zeman'ın çılgın anlayışının en sempatik tarafı bu bence, başka elle tutulur yanı yok. Maça emektarlar Mauri ve Klose'nin golleriyle başlayan Lazio, uzun zamandır formayı unutan Ederson'un golüyle bitirdi. Candreva yine muhteşemdi, özellikle 2. golde Lulic'e yaptığı orta yetenekten daha fazlasına sahip olduğunu gösterdi. Klose 2 gol 1 asist, Lulic 2 asist, Candreva 1 asistle maçı tamamladı.

Lazio : Marchetti; Pereirinha, De Vrij, Ciani, Braafheid; Parolo, Biglia, Mauri (88' Ederson); Candreva, Lulic (79' Onazi), Klose (62' Djordjevic).

Cagliari : Cragno; Pisano (58' Balzano), Ceppitelli (58' Benedetti), Rossettini, Murru; Crisetig (79' Joao Pedro), Conti, Ekdal; Ibarbo, Cossu, Sau.

Sarı Kartlar : De Vrij, Ceppitelli, Crisetig, Conti, Lulic.

Kırmızı Kart : 72' Ibarbo.

Goller : 7' Mauri, 25' ve 26' Klose, 48' Braafheid (Kendi Kalesine), 84' Joao Pedro, 90+1' Ederson.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -