Yazan : steven_stiffler 28 Haziran 2014 Cumartesi

18' David Luiz
32' Alexis Sanchez

Çok ortada bir maç oldu. Penaltılar heyecanını daha ilk eleme maçında yaşadık. Oldukça tempolu başlayan, Brezilya'nın her an gol atacakmış ve farka gidecekmiş gibi oynadığı bir ilk 20 dakika vardı. David Luiz'e yazılan, bana göre Jara'nın kendi kalesine attığı golden sonra Brezilya aksadı. Şili ise bulduğu ilk net fırsatı değerlendirdi. Alexis Sanchez yerine başka bir oyuncu olsa, o atmosferde o vuruşu yapamazdı. Şili'nin yıldızı o pozisyonda yapılabilecek en temiz vuruşu yaptı. Brezilya kötü oynadı. Şili kötü oynadığı Brezilya'ya karşı saldırmaya korktu. Sampaoli, riskleri alabilseydi; Şili büyük sürprize imza atabilirdi. Ben ikinci yarıda Valdivia hamlesi bekledim, gelmedi. Vidal çok kötüydü, takımın en önemli isimlerinden birinin böyle maçta bu kadar kötü oynaması kabul edilemez. Valdivia hem Şili'yi organize edebilecek, hem de penaltılarda gol atacak oyuncuydu. Brezilya'da Hulk çok iyi başladığı maçı kötü bitirdi. Neymar uzun bir süre tek başına didindi. Her iki takımın kalecilerine de hata bulmak olmaz ama Julio Cesar penaltılardaki kurtarışlarıyla maçın adamı seçildi. Şili böylesi elenmeyi hak etmedi ama Julio Cesar da haketmedi. Brezilya'ya çeyrek finali gösteren ikili olarak Neymar ve Julio Cesar'ı söylemek yanlış olmaz. Takımda çok önemli rol üstlenen Luiz Gustavo'nun çeyrek final maçında cezalı olması önemli eksik. 120.Dakikada topu direğe nişanlayan Mauricio Pinilla; penaltılarda da golü atamayarak günün talihsiz ismi oldu. O golü 120'de atsa atsa Semih Şentürk atar; o da Hırvatistan'a... Alexis Sanchez'e de penaltı kaçırmak yakışmadı. Güle güle penaltı kullanmaya gelen Gonzalo Jara ise; laubaliliğinin bedelini ödedi. Aranguiz'in attığı penaltı müthişken, Willian'ınki komediydi. Manchester'ın çocuğu Howard Webb maçta kritik pozisyonları doğru değerlendirdi.

Brezilya : Cesar; Alves, Silva, Luiz, Marcelo; Fernandinho (72' Ramires); Gustavo; Hulk, Oscar (106' Willian), Neymar; Fred (64' Jo).

Şili : Bravo; Medel (108' Rojas), Silva, Jara; Isla, Aranguiz, Diaz, Mena; Vidal (87' Pinilla); Sanchez, Vargas (57' Gutierrez).

Sarı Kartlar : Mena, Silva, Hulk, Gustavo, Jo, Pinilla, Alves

Penaltılar
Atanlar : David Luiz, Marcelo, Neymar / Aranguiz, Diaz
Kaçıranlar : Willian, Hulk / Pinilla, Sanchez, Jara

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -