Yazan : steven_stiffler 6 Nisan 2017 Perşembe


2-0'lık Lazio galibiyetinin rövanşında Roma için çok anlamlı bir maçtı. 19 aylık direnişin sonunda CurvaSud'un tribüne geri döndüğü maçtı. Darısı elbette bizim başımıza diyerek başlayalım. Roma futbolcuları ve Spaletti maçtan önce tribünleri tek tek selamlayarak bir nevi "hoşgeldiniz" mesajı verdi. Bu durum Roma için maçı daha da anlamlı kılıyordu. Karşı tarafta ise Curva Nord da boş değildi. Lazio maça ilk maçtaki onbirinden sadece Parolo yerine Lulic hamlesiyle çıktı. 3-5-2 oynadılar. Roma ise 4-3-3 ile sahadaydı. Spaletti'den sağ bekte Rüdiger yerine Peres beklerdim. Sonradan oyuna aldı ama iş işten geçmişti.

Lazio ilk maçı Milinkovic-Savic ve Immobile ile kazanmıştı. Bu maçta da aynı tarifeyi uyguladılar. Önce Milinkovic-Savic attı. El Shaarawy çok geçmeden cevap verdi. İlk yarı bu skorla bitti. İkinci yarıda ise yine Immobile sahaya çıktı. Goldeki vuruş usta işi eyvallah ama Milinkovic-Savic'in asisti gecenin en şık hareketiydi.


2-1'den sonra Roma psikolojik olarak çöktü. Laziolu oyuncuların gol sevinçleri görülmeye değerdi. Her golde büyük bir sevinç yaşadı. Olimpiyat statlarını tribüne uzaklık olarak sevmesem de o boşlukta sevinenlerin panayır oluşturması hoşuma gidiyor. Roma 2-1'den sonra umutsuzca saldırdı. Deli fişek Salah 2 gol attı, 3-2 bitti ama yetersiz oldu. Lazio'nun da basireti bağlandı bu dakikalarda biraz kabul. Yığınla adam savunmada ama toplara kimse müdahale edemiyor. Her dönen top Romalı oyuncularda kaldı. Strakosha genç yaşına rağmen kalede güven veriyor. Kötü bir maç geçirdi, hatalı gol de yedi ama  yine de sağlam duruşuyla dikkat çekiyor. Lazio için şahane geceydi. Finalde Juventus ile oynayacaklar. Kupa tek maç uzakta.


Kimse tahmin etmiyordu belki ama Simone Inzaghi bu sezon çok büyük iş yaptı. Her şeyden önce karakterli bir takım ortaya çıkardı. Zevk veren futbol oynattı. Şampiyonlar Ligi zor ihtimal ama sezonu kupayla kapatmak çok önemli başarı olacaktır. İtalya'da kupa önemli, bizim teneke parçası gibi değil. Mister Inzaghi'ye kupa yakışır.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -