Yazan : steven_stiffler 11 Temmuz 2016 Pazartesi


Portekiz'in şampiyonluğuna sevindim. Fransa'nın olmamasına daha fazla sevindim. Deschamps'ın sevimsizliğine bir kupa daha yakışmayacaktı. Fransa'dan Griezmann, özellikle de Moussa Sissoko için üzüldüm. Portekiz'de ise elbette Ronaldo başta olmak üzere; Renato Sanches, Nani, Bruno Alves, Danilo Pereira, Adrien, Pepe, Moutinho ve elbette dünkü performansıyla Rui Patricio için sevindim. Neredeyse bütün takım için sevinmişim sahi. Keşke Raul Meireles de burada yer alabilseydi, benim için yeri ayrıdır reisin.


Nani bu turnuvada büyük oynadı. Benim Fenerbahçe tarihinde en sevindiğim transferlerden biridir. Gelmesine sevindim, gidişine üzüldüm ama hak da verdim. Bu başarı kariyerine çok yakıştı. Böyle büyük kariyerde dandik Türkiye Ligi'ni kazanamayacak bir hocayla çalışması çok büyük talihsizlikti.


Carvalho ile birlikte artık yaşlanmış olsalar da Portekiz'in en önemli savunmacılarından Alves. Bu sezon Fenerbahçe'de de iyi performans gösterdi ama basit hataları göze çarptı. Her zaman öyle olmuştur. Onun da muhtemelen kariyerinin son şampiyonasında büyük bir kupa kazanması beni mutlu etti.

 Tartışmasız...

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -