Yazan : steven_stiffler 7 Ocak 2015 Çarşamba


Sanırım 2 haftadır Lazio'yu takip edemiyorum. Inter beraberliğinin ardından Sampdoria karşısında 3-0 kazandılar ve ligde üçüncü sıradalar. Juventus ve Roma ile ciddi puan farkı ama zaten Lazio'nun vizyonu şampiyonluk değil. Üçüncülük çok başarılı bir sezon demek olur. Pioli'nin ilk sezonunda bu kadar verimli futbol oynatması da ayrıca takdire şayan. Herkes Sampdoria'nın 10 oyuncuyla santra çizgisinde maça başlamasını konuşuyor ama asıl konuşulması gereken Felipe Anderson'un performansı. Brezilyalı geçen sezon yıldız adayı olarak gelmiş ama çok şans bulamamıştı. Şans bulduğunda iyi değerlendiremediğini de kabul etmek gerek. Ama bu sezon, özellikle son haftalarda bulduğu şansı çok iyi değerlendirdi. Sampdoria maçı ise Lazio kariyerinin zirvesi oldu. 2 asist, 1 gollük performansla direkt skor yükünü taşıdı. Golü nefis, gerçek bir 10 numara golüyken; Djordjevic'e yaptığı asist de keza müthiş bir kanat oyuncusu asistiydi. Felipe Anderson komple bir hücumcu olduğunu kanıtladı. Bu maçtan sonra daha fazla şans bulacağını, ilk 11 oynamasa bile kulübedeki en önemli koz olacağını düşünüyorum. Bence ilk 11 oynaması gerekir, bunu zaten uzun zamandır destekliyorum. Bu maçta sadece Felipe Anderson için yazmak istedim.

Lazio :  Marchetti; Basta, De Vrij, Cana (46' Cavanda), Radu; Biglia, Parolo, Lulic (50' Onazi); Anderson, Mauri (78' Candreva), Djordjevic.

Sampdoria : Viviano; Cacciatore, Gastaldello, Romagnoli, Regini; Rizzo (46' Ostrzolek), Palombo, Obiang (68' Bergessio); Soriano; Okaka, Eder (74' Duncan).

Sarı Kartlar : Gastaldello, Cana, Basta, Soriano.

Goller : 38' Parolo, 41' Anderson, 66' Djordjevic.

Tozlu Sayfalar

Öne Çıkan Yayın

Verona ile Kasıp Kavurduk - FM 2017

Çoluk çocuk sahibi olacak yaşa geldim ama hala Football Manager geleneğini sürdürmekten büyük keyif alıyorum. Benim için bu geleneklerden...

Takip Ettiklerim

Kategoriler

Yazar Kafe

Translator

- Copyright © Serkan Özerik -